Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok a TGYÁS-ra és...

Jogosult vagyok a TGYÁS-ra és utána GYED-re? Egyéni vállalkozó voltam több mint 1 évig, a vállalkozásom jelenleg szüneteltetve van és most éppen táppénzen vagyok.

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 14:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2013.július 2-a óta vagyok egyéni vállalkozó.A férjemmel tudatosan vállaltunk gyermeket.Lényeg, hogy jövő hét csütörtökre,azaz aug.21-re vagyok kiírva.Meg van a biztosításban eltöltött 365 napom, de március végén bárányhimlős lettem és 8 napig voltam táppénzen.A könyvelő azt mondta,hogy a táppénz nem számít bele a munkaviszonyba, így a 365 nap 8 nappal késik,azaz ez év július 10-én volt meg a 365 nap.Alig kaptam kb.12e Ft táppénzt a drága OEP-től május végén,mondván nem voltam regisztrálva. Ketten bementünk az OEP-hez és a kormányablakhoz a könyvelővel hogy regisztráltathassam magam.Persze minden online megy,az ügyintézés 30 nap és ha valami nincs rendben akkor a papírt visszaküldik hiánypótlás miatt és minden mehet elölről.Július 15 óta táppénzen vagyok a szülésig.Azt mondta a könyvelő hogy így a jó,mert így augusztusban a júliusi járulékom amit be kellett fizetnem 31343 Ft a közel 65.000 Ft helyett.A bérem 118.000 Ft-ra van beállítva és elvileg abból számítják ki a TGYÁS-t, a CSP ugye 12.200Ft ami alanyi jogon megjár és az egyszeri anyasági is megjár. Viszont ma kaptam 1 emailt a könyvelőtől, hogy az OEP megint szarakodik a táppénzemmel.Nem vagyok beregisztrálva és ezért az online kitöltött adatlapomat visszadobták úgy, hogy május végén nagy nehezen már kaptam tőlük pénzt és most megint szórakoznak velem.Miért csinálják ezt velem??Nem akarnak fizetni?A baba megszületése után a férjem fog helyettem eljárni meghatalmazással a TGYÁS,egyszeri anyasági és családi pótlék megigénylésében.Akkor is így szívatnak majd?Egyáltalán jogosult vagyok a TGYÁS-ra és később a GYED-re??Már kezdek nagyon elkeseredni, 1 fizetésből élünk, szinte az összes tartalékaimat feléltem, pedig elhihetitek hogy nem élek nagy lábon, de ez már őrület hogy az embernek ennyit kell várni és idegeskedni.Szinte már lelkiismeret furdalásom van, hogy hogy lehetek ennyire felelőtlen, hogy a mai világban merek egyáltalán gyermeket vállalni.Ma is sírtam,mert őrület ami most itt megy Mo-on.Minden online, csak az ő űrlapjuk amit le lehet tölteni a honlapjukról(OEP),ügyfélkapu,30 napos ügyintézés és 1 hónap után közlik ha valami nincs rendben vagy hiányzik és minden...kutya-f.sza.Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha bemegy CSP,GYES miatt a hivatalba egy kokszos c'gány, akkor nekik is azt mondják hogy minden online megy,töltse le a netről ezt-azt,legyen ügyfélkapuja stb.Nem hinném és azt sem hogy ezeknek van egyáltalán bankszámlájuk.Tényleg csak a fehér embert szívatják ennyire?Komolyan kíváncsi lennék már erre.
2014. aug. 12. 14:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendszert hibáztatod, pedig a könyvelőt kellene lecserélni de nagyon sürgősen!

Egyrészt ha táppénzen vagy, akkor az a biztosítási időbe bele számít, szóval nem megy minuszba a táppénzen töltött napok száma. Ezt egy könyvelőnek illene tudnia!!!

Másrészről igaz, hogyha az oephez nem vagy beregisztrálva, akkor valóban nem tudod elektronikus módon elküldeni a táppénzigényt, de ezt szintén tudnia kellett volna a könyvelőnek!!! Úgyhogy ő a hibás azért, amiért még mindig nem kaptál pénzt! Letöltöd nyomtatványt, kitöltöd, csatolod a megfelelő dokumentumokat, táppénzes papír stb. és postán adod fel. Ennyi.

Harmadrészt ezt a szüneteltetést hogy érted? Táppénz alatt nem kell szüneteltetni.

2014. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezt a szüneteltetést én sem értem, mert ha szünetelteted a vállalkozást, akkor hogy kapsz tp-t, ill. ha a könyvelő tényleg szüneteltetésnek tünteti fel akkor nem biztos hogy járni fog a tgyás, gyed is. Sürgősen tisztáznod kellene a könyvelővel, hogy akkor most mi is van. Be vagy jelentve, mint vállalkozó és fizeted a járulékokat (ill. előtte hogy rendezte ezt ő az oep felé) vagy csak bizonyos időközökre teszi ezt. Én is a könyvelőt hibáztatom, nem lehet igazán toppon.
2014. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem akartam így rád ijeszteni, de valóban így van, ha szünetelteted, akkor táppénz se fog járni, na meg így nem lesz meg a szükséges időd a magasabb juttatásokra sem. Mert a táppénzes időszak bele számít a munkaviszonyba, de ha szünetelteted, azzal főállású egyéni vállalkozóként a munkaviszonyod szünetelteted, tehát a biztosítási státuszod is. Szóval ezt tényleg fontos lenne tisztázni.
2014. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A vállalkozás van szüneteltetve azért hogy ne kelljen fizetnem a járulékokat ami ahogy írtam 65000 Ft körül van/hó.Egyszer már kaptam táppénzt amikor március végén bárányhimlős lettem.Szóval már regisztrálva vagyok az OEP-nél s ahogy írtam kb.12000 Ft-ot kaptam akkor.Gondolom csak 1X kell regisztrálni és akkor a rendszerben vagyok s nem kell minden egyes dolognál ismételten regisztrálni.Határozat is jött akkor az OEP-től hogy a regisztráció megtörtént.Most már tényleg nem tudom hogy mire számítsak.Ennyire rossz lenne ez a könyvelő?Nyugdíjas, de már közel 40 éve a szakmában van.Csak nem cseszi el,basszus.
2014. aug. 12. 23:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha táppénzen vagy, nem kell szüneteltetni!!! Akkor nem kell fizetned magad után a járulékokat! Az a baj a szüneteltetéssel, hogy azzal szünetel a jogviszonyod is, és ha így szülsz nem leszel jogosult a juttatásokra. Kb. olyan, mintha munkanélküli lennél.

Hát ha regisztrálva vagy az oepnél, akkor nem tudom mi lehet a hiba, de valami biztos nem jól lett beküldve, nem az oep akar veled szándékosan kiszúrni, azt elhiheted. Ha rendben van beküldve, akkor utalnak is. Lehet, hogy a könyvelő már régóta a szakmában van, de képben nincs, az biztos!

2014. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És mikortól szünetelteti a könyvelőd a vállalkozásodat? Mert így lehet, hogy az egy éved sem lesz meg az tgyás, gyed igényekhez, sőt még attól a naptól ugye tp-re sem vagy jogosult, ahogy az előző is írta, vagy szünetelteted (és effektíve olyan mintha munkanélküli lennél) vagy táppénzen vagy. Én már rég megcsináltattam volna az ügyfélkaput a helyedben, így legalább látnád az oepnél is hogy milyen státuszban vagy, meg a szülés után mindent tudnál neten intézni és nem a párodnak kellene szaladgálni ügyintézni (sőt még úgy gyorsabb is, én az anyasági, csp 2 hét alatt megkaptam elbírálással, kiutalással mindennel együtt, tgyás, gyed az nekem ugye simán ment mert a cég kifizetőhely).
2014. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi újság kedves kérdező? Sikerült utána járod, hogy akkor most milyen státuszban vagy?
2014. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hát ez durva! még ma cseréld le a könyvelődet!!!


azért nem kapsz táppénzt mert szüneteltetve van a vállalkozásod, tehát jelenleg MUNKANÉLKÜLI VAGY!!! munkanélküliként pedig nem jár tp.

mondok rosszabbat is, mivel szünetelteted, tehát nincs, így a tgyásra és gyedre se vagy jogosult!


nem lett volna szabad szüneteltetned, azonnal old fel, aztán menj el táppénzre, akkor nem kell fizetned majd a járulékokat, a magzati adókedvezményt is igénybe vehetnéd, plusz kapnád a táppénzt is.

márciusban azért kaptad meg, mert nem volt szünetetltetve, tehát volt állásod!


tényleg cserélj könyvelőt azonnal ha nem szeretnél gyesen lenni 3 évig

2014. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók!Köszönöm a válaszokat.Ma írtam a könyvelőnek egy email-t, hogy akkor milyen státuszban is vagyok?Remélem hogy nincs szüneteltetve a vállalkozás,mert akkor tényleg nem kapok sem TGYÁS-T később GYED-et illetve táppénzt sem.Kíváncsi vagyok a fejleményekre.Valaki írta hogy ügyfélkapun intézett el mindent.Hogy kell ügyfélkaput igényelni?Regisztrálni kell az OEP honlapjára?Hidd el válaszoló, hogy nekem is könnyebb lenne ha nem a férjemnek kellene szaladgálni emiatt hanem el tudnám intézni én.Ha van még valami észrevétel,tájékoztassatok mert tanultam a válaszokból.
2014. aug. 15. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!