Mi az a főállású anya?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a google a barátom, de még fiatal vagyok és nem igazán értem. Egyik osztálytársan anyukája ilyen, de ez mit takar pontosan?
2014. szept. 1. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minimum 3 gyerek van, a legkisebb elmúlt 3 éves a legnagyobb még nincs 18. Ekkor jár a GYET. Ez 28500 Ft. Non-stop otthon vagy a gyerekekkel, ez a "munkád". Ennyi a lényeg.
2014. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van 3 gyereke akik közül a legkisebb 4-8 éb között van a legnagyobb sincs 18. Csak 4 órában dolgozhat és otthon van anyuka, ezért kap az államtól 25 ezret.

Mondjuk ez sem biztos mert nálunk is anyu háztartásbeli volt, általános iskolás korunkba,és csak ketten voltunk, de apu pénzéből megéltünk.

2014. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 gyerekre csak ennyit adnak?? hű, hát ebből nem igazán lehet megélni. Nálunk mind ketten dolgoznak de sajna a hitel miatt nem marad sok pénzünk.
2014. szept. 1. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem is abból kell megélni. Ezért effektív semmit nem tesz,ez is csak plusz segély.
2014. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de egy gyereket sem könnyű ellátni (magamról tudom!) Mosni főzni takarítani stb... nem hogy hármat esetleg többet? melózni se nagyon lehet mellettük hisz akkor ki látja el a házi munkát? Nyilván ha nagyobbak a gyerekek ok de 3-4 éveseknél? mire elég ez a pénz?
2014. szept. 1. 21:31
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
4-es, anyád nem tett semmit, hogy te felnövekedj, nem nevelt fel? Látszik nincs gyereked vagy irigykedsz azokra, akik megtehetik, hogy otthon legyenek. Amúgy, nem, nem vagyok gyeten, ami nem segély, mivel gyermeknevelési támogatás a neve. Egyébként gyeden vagyok, ami gyermekgondozási díj, most akkor segélyt kapok? Mivel még most is fennáll a munkaviszonyom, folyamatosan 13 éve, úgy gondolom ennyi segélyt megérdemlek, hogy 3 gyereket szülök, aki közül az egyik lehet, hogy pont a te nyugdíjadat fogja fizetni!
2014. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ne veszekedjetek légyszi
2014. szept. 1. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Ideális esetben anyuka, apuka, gyerekek közösen vezetik a háztartást, mindenki pakol, takarít, stb.

Inkább az számít luxusnak, hogy anyuka otthon van amíg a három gyerek iskolában, oviban, ahol kapnak meleg ételt így főzni sem szükségszerű, takarítani meg nem minden nap kell, úgyhogy ezért még sok is az a pénz, amit az állam ad.

Természetesen megint más tészta, ha valakik állatokat tartanak, zöldséget, gyümölcsöt termelnek, stb., azzal már el lehet lenni otthon.

2014. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk apa sosem segít, mert nagyon sokat dolgozik. Ha szabadnapos akkor pihen. Mi nem eszünk a suliban mert szörnyű a koszt és drága is, így anyu minden nap főz. Nem irigylem... És ő még ilyen segélyt sem kap mert mi csak ketten vagyunk.
2014. szept. 2. 16:14
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Anyukátok is dolgozik? Ti miért nem segítetek neki otthon a házimunkában? Egyébként meg attól még, hogy apukád fáradt és sokat dolgozik nem hiszem hogy belehalna néhanapján például egy mosogatásba... Szóval azért mert valaki rosszul választ párt, és az egy szalmaszálat nem tesz keresztbe otthon miért kellene segélyt kapni az államtól?
2014. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!