Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják ki a Tgyást,...

Miből számolják ki a Tgyást, Gyed-et? Ha terhesség előtt 3hónappal váltottam munkahelyet akkor az adott mhelyen kapott pénzből vagy az elmúlt egy évet számolják? Gondolom a terhesség alatti táppénzt az adott mhely fizetése alapján?!

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

a tgyást és gyedet a születés előtti két évben ha van folyamatos 180 bérezett nap, akkor abból fogják számolni, nem az utsóból. ha ez nincs meg, akkor az utsóból.

meg nem értem a táppénzes kérdésed, azt a munkahely fizeti a béred százalékában.

2014. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi.Már rájöttem hogy azzal kukaságot kérdeztem :-) Van folyamatos 2éves munkaviszonyom csak váltottam és nem tudtam hogy mennyi időt néznek a teherbeesés előttről.
2014. szept. 13. 13:19
 3/14 anonim ***** válasza:
csak aktív jogviszonyból lehet ellátást számolni. A korábbi munkáltatónál elért kereset tavaly júliustól nem lehet pénzbeli ellátás alaoja.
2014. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor Tgyást és a gyedet az elmúlt 3hónapból számolják ki mégis?Vagy az elmúlt év(ek) átlagából?
2014. szept. 13. 16:34
 5/14 anonim ***** válasza:

nem kérdezel kukaságot, hanem az első válaszolt azt.

A táppénzed is az alapján számolják, amit ennél a munkáltatónál keresel, és nem a munkaáltató fizeti, hanem az OEP (hacsak nem kifizetőhely). Te az OEP-től kapod a pénzt, ők a részleteket lerendezik a munkahelyeddel(tp-hozzájárulást kell fizetnie a mtatónak).

2014. szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem számítanak a korábbi évek, csak az, hogy most mennyit keresel.
2014. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron változott a jogszabály, mint valaki ízt már írta, így csak a tgyás igénylésekor vagy a szüléskor érvényben lévő bért veszik figyelembe, a korábbi munkahelyeken szerzett jövedelmet nem.

Tehát, ha neked az új munkahelyen nem lesz 180 bérezett napod, akkor az új munkahelyen elért tényleges béred vagy ennek hiányban a szerződés szerinti béred lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is.

2014. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi.És a Tgyást illetve a Gyedet nettó vagy bruttó bérből számolják ki?
2014. szept. 13. 21:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Bruttó bér 70%-a mindkettő. Tgyásból 16% adót vonnak, gyedből adó mellett 10% nyugdíjjárulékot.
2014. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi.Ki is írtam a kérdést mert azt hittem már nem lépsz be a kérdésemre :-)
2014. szept. 13. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!