Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van egy alkalmazottam aki...

Van egy alkalmazottam aki 4órára van bejelentve. Terhes lett. Ha táppénzre megy akkor 1/3-át kell fizetnem a táppénzének. Azt végig fizetnem kell amíg megszül?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy hogy 3 hétig te fizetsz aztán állam bácsi :-). De nem vagyok bitos előre is bocsi ha rossz az infó! :-)
2014. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyet értek.15 nap te utána az állam fizet. Szerintem ez korrekt megoldás, mint kipenderíteni a kismamát.
2014. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Amíg táppénzen van, addig fizeti a munkáltató a táppénz 1/3-át. Ha 9 hónapig van táppénzen, akkor 9 hónapig fizetsz.
2014. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Anyukámnak is van alkalmazottja aki terhes és táppénzen van már a 12. Héttől és ő azt monda hogy 3 hetet kelett fizetnie azóta az állam fizeti neki...
2014. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Utolsótól kérdezem hogy anyukádnak milyen kötelezettségi fizetése van a táppénz illetve a szülés utáni időre?Mindent beleértve nyugdíj...stb
2014. szept. 22. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha terhesseg miatt megy tappenzre, akkor nincs betegszabadsag - ez lenne a 15 nap, amit teljes egeszeben a munkaltato fizet. Amig a dolgozo tappenzen van, barmilyen okbol, a munkaltato fizeti a tappenz 1/3 reszet. Nme a dolgozonak, hanem a OEPnek fizeti meg, a tappenzt pedig az OEPtol kapja majd a kismama/beteg
2014. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És miket kell még fizetni táppénz alatt?
2014. szept. 22. 20:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nincs könyvelőd? Milyen munkáltató vagy, aki ilyen tájékozatlan?

Ha az alkalmazottadnak határozatlan a munkaszerződése, akkor fizetned kell azt az 1/3-ot, ha tetszik, ha nem. Aki alkalmazottat vesz fel, annak ezt bele kell kalkulálnia. Remélem adtál munkaszerződést. Ja és nem rúghatod ki!! Csak, hogy tudd.

A tgyást és gyedet meg rendesen intézd majd el neki az OEP-el, meg nem ártana egy könyvelőt is alkalmaznod!

2014. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi mást nem kell fizetni. Igényelheti majd a tgyast es a gyedet, ezt te koteles vagy intézni neki -amennyiben hozzad fordul,mde lehet higy megoldja egyedül. Illetve a szules elott 4 héttel szulesi szabadságot igényelhet, annak lejártával pedig koteles vagy fizetes nelkuli szabadságra engedni a gyerek 3 eves koraig.

A,ennyiben határozatlan ideju a munkaszerződés, nem rughatod ki - felajanlhatsz neki egy kozos megegyezést- ha hatarozott, akkor ha lejár, nem vagy koteles meghosszabbítani, illetve ha próbaidőn van, siman el lehet kuldeni.

2014. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomba elküldeni de a könyvelő nászúton van és nem zavarnám.Szeretnék képbe lenni.Tehát csak a táppénz 1/3-át de azt végig a 9hónapig?Nyugdíjjárulékot és a többit azt nem kell?
2014. szept. 23. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!