Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyenkor miből számolják a...

Ilyenkor miből számolják a GYED összegét? Második baba? Kicsit bonyolult helyzet?

Figyelt kérdés
Kicsir bonyolult a helyzetem. 2011ben szültem a fiam. Hivatalosan minimálbérre voltam bejelentve családi vállalkozásban. Édesapám,hogy ne minimális Gyedem legyen befizetett utánam egy nagyobb összeget járulékként (tudom,nem teljesen szabályosan). Most úgy döntöttünk,hogy jövőre jó lenne a tesóval teherbeesni,szülne meg a rá következő évben. Csak nem tudom,hogy miből számolják majd a Gyedem. Még a könyvelő sincs igazán képben.
2014. okt. 5. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Most van munkaviszonyod?


A leírtak alapján 3 éves lesz a fiad, így most GYES-t kapsz. Mi a terved a teherbeesésig/szülésig? Visszamész dolgozni?

Ezek nélkül nehéz válaszolni, hisz nincs konkrét időpontod még a szülésre...

2014. okt. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Most jelenleg fizetés nélküli szabin vagyok,és nem megyek már vissza dolgozni. A lényeg,hogy a gyedet mindenképp 2016-ban fogom ugye igényelni,mert hiába szülök mondjuk a jövőév második felében,először tgyást igénylek.
2014. okt. 7. 04:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni, akkor csak a GYES fog járni. Fizetés nélkülin nem maradhatsz, csak a gyermek 3 éves koráig (kivétel, ha tartós beteg a gyerek).
2014. okt. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz 2016-ban...a lényeg az, hogy a várható szülést megelőző két évben kell hogy legyen legalább 365 nap biztosítási jogviszonyod, és a szülés napján is legyél biztosított. Ha a mostani szabályokat nézem, akkor a tgyást a 2015-ös béredből számolnák (ha 2016 -ban szülnél)ha lenne legalább 180 bérezett napod. Ha nem lenne, akkor a minimálbér kétszerese max, ha a tényleges jövedelmed ettől kevesebb, akkor abból számolnak. A gyed pedig nagyjából megegyezne a tgyás összegével.
2014. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!