Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene elmagyarázni...

Valaki segítene elmagyarázni hogyan működik a gyes, gyed és a hasonló dolgok?

Figyelt kérdés

Fogalmam nincs, hogy mi hogy van. Ma tudtam meg hogy babám lesz, jelenleg munkanélküli vagyok, 1 év munkaviszonyom összesen van. A párom dolgozik, de meg kell hagyni nem dobják utána a pénzt. Milyen segítségre számíthatunk?

Köszönöm!


2014. okt. 6. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Egyszeri anyasági támogatást megkapod.

Gyest mindenképp alanyi jogon kapod, kb.26-27ezer forint.

Családi pótlék 12-13ezer (attól is függ, egyedülálló vagy-e hivatalosan)

Ezeket a MÁK-tól kapod.


OEP-től igényelhetsz GYED-et, valószínű a te esetedben, hogy nem két évig jár majd, hanem 1-1,5 évig, mivel keveset dolgoztál. De az előző munkahelyen kapott béred is beleszámít ennek összegébe, amennyiben az elmúlt két évről van szó.


Hú, remélem nem írtam hülyeséget, mert annyi minden változott most és 2015-től megint más összegek lesznek!

2014. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Sokat segítettél! :)

2014. okt. 6. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz biztosítási jogviszonyod a szüléskor,nem igényelhetsz gyedet...(először egyébként tgyás járna, és csak azután gyed)
2014. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval elég rossz helyzetben vagyok... Hisz hiába megyek el dolgozni, állapotosan nem vesznek fel, ha eltitkolom az gáz, 3 hónapos próba idő alatt meg felmondhatnak és megint ott vagyok, ahol most... mi tévő legyek?
2014. okt. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!