Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Október 1-jén született a...

Október 1-jén született a kisfiam de még taj kártyának még hült helye sincs mikor akarjál végre küldeni?

Figyelt kérdés
Nem gondolják hogy rohadtul kéne , intézkedni?
2014. okt. 19. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi bementunk erte, kulonben 3 het lett volna mire kikuldik.
2014. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Még csak két hét telt el! Ha olyan nagyon fontos, akkor menj be személyesen és intézd magad!
2014. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért kell "rohadtul"? Nem emlékszem semmire ami miatt olyan borzasztóan fontos lett volna.

Egyébként kb 4 hét mire megkapod postával.

2014. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15 MUNKANAP alatt küldik. Vagyis ha kiszámolod még szerdáig megjöhet. Mit kell rohadtul intézkedni? Mindent elküldenek visszamenőleg is!
2014. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a különféle ellátások igénylése miatt szeretnéd tudni a TAJ számot, egyszerűbb ha valamelyik szülő bemegy az OEP-hez a gyerkőc születésijével, és kértek egy igazolást a Taj számról.

Amúgy nekünk mindkét gyerkőcnél kb. 3 héttel a születés után küldték a kártyát.

2014. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hét mire megkapod postával, de már egy másik kérdésednél ezt meg is írtam. A jövő hét folyamán már valószínűleg meg fogod kapni. Nyugi!
2014. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi jó 3-4 hónapra kaptuk meg. Az volt a szerencsénk,hogy miután hazajöttünk a kórházból, 1-2 nap múlva jött a babakötvényes levél, ami már tartalmazta a tajszámot. Így aza alapján írtam mindenhova a tajszámot, ami igen, rohadtul kell. Szinte minden papirra rá kell irni.
2014. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is valami 2 hónap volt.

De mivel én előbb igényeltem a Tgyást, így szülés után be kellett mennem az OEP-hez a szül.a.kiv.-tal. És akkor adtak igazolást a TAJ számról, azzal igényeltem mindent.

2014. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na pl a babakötvényről sem kaptunk semmit!!

Mondjuk az nem is érdekel !!

Mert ugy emléxem a kislányomnál tök gyorsan kiküldték!!

Igen fontos hogy minnél előbb intézkedni tudjak ,mivel most van itthon párom és nem kell senkire támaszkodnom hogy vigyázzon a gyerekekre!!

2014. okt. 19. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjátok már meg mi az a sok intézni való??? Én mindent kinyomtattam szülés előtt utána csak ki kellett tölteni mikor megjött a taj szám és feladtam postán. Egyedül az anyakönyvi kivonatért mentünk el, de oda nem lehet vinni a gyereket? Mi baja lesz? Nem értem mi az a sok intézni valója mindenkinek? Meg miért kell érte lepasszolni a gyereket?

Bocsi h így belekérdeztem, de annyi helyen olvastam h hűde sok az intézni való, de nem értem mire mondják!

2014. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!