Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor igényelhetem legkorábban...

Mikor igényelhetem legkorábban a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés

27. hetes kismama vagyok.

2013.dec.31-én megszűnt a 9 éves munkaviszonyom,úgy,hogy 2013.aug.15-től GYES-en voltam.2014.jan. 2-től a párom igényelte a GYES-t,én pedig Álláskeresési járadékot kaptam 90 napig.2014.ápr.02-től szociális segélyen vagyok.Lenne egy közmunka,amiről nekem kellene eldöntenem,hogy mikor kezdjek,dec. vagy jan.,nekem hogy lenne jó,hogy kapjam majd a TGYÁS-t,majd a GYED-et.2015.február 6-ára vagyok kiírva.

Ha jól tudom az álláskeresési járadékot is beleszámolják a biztosított időbe,ugye?És a szülés előtt 28 nappal igényelhetem a TGYÁS-t?

Ti hogy csinálnátok a helyemben?

Ha határozott időre szól a szerződésem,akkor is igényelhetem a TGYÁS-t?Közmunkásként kitől kell?


2014. nov. 6. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Az álláskeresésit csak 90 napig kaptad.A tgyás-hoz a szülést megelőző évben meg kell lennie a 180 biztosított napnak.De ez nálad nincs meg.Legalább is én így értelmezem amit írtál.A gyedhez,meg a szülést megelőző 2 évben meg kell lennie a 365 biztosított napnak.Ez talán megvan.
2014. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!