Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 7 év után munka, de ha a...

7 év után munka, de ha a felgyűlt szabik töltése alatt sikerül a tesó?

Figyelt kérdés

7 évet voltam itthon, rengetegszabim gyűlt össze.

Azt ugye ki kell vennem, kb. márciustól mennék vissza dolgozni.

Mi lesz akkor ha közben összejön egy tesó? (szeretnénk)


Akkor mi alapján számolják az anyagikat? Ér így "pénzbeli hátrány"?


Köszönöm


2014. nov. 7. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen jogcímen kaptál eddig ellátásokat?

Hány gyermeked van? Ugyanis az alap szabadság mellé a gyerekek utáni is jár, így az is megdobja a szabidat.

2014. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azokkal együtt írtam,már hozzáadtam...

Közalkalmazott vagyok, a legkisebb gyerkőc ebben a hónapban tölti a 3 évet

2014. nov. 7. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én így szívtam meg. Első gyerek 2 éves kora után kivettem a felgyűlt szabikat, utána mentem el terhességi táppénzre. Versenyszférában dolgoztam, alap + jutalékos rendszerben. Szabikra is csak alapfizetést kaptam, és utána mindent ezzel számoltak. Első gyerekre kaptam 85000 Ft tgyást, most, a 3. gyermekemnél kapok 32000 Ft gyedet. Ennyit számít, hogy csak az alap után számolnak, meg hogy elvették az adójóváírást.
2014. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi volt eddig az alapod, az a baj egyébként, hogy sokáig voltál gyesen. Nekem több lett az alap mint az elsőnél, pedig most a pótlék nem jött rá. Az előző válaszolónak írnám, hogy mikor terhes lett meg kellett volna kérdezned egy adószakértőt, hogy mennyi szabit vegyél ki, mikortól legyél tp stb, mert ezek nagyon befolyásolják az ellátás összeget. Az én pl-mat írva:146ezer az alapbérem az elsőnél figyelembe vették a közel 50ezres pótlékomat is, így a gyedem kb 95ezer/hó volt, most ugye a két gyerkőc között a (nagy januárban volt 2, kicsi most szept-ben született, így májusban vettem ki 10 nap szabit (az osztószámok miatt ez volt a legideálisabb), majd tp. Igy a gyedem kb 100ezer/ hó lesz. És mindez csak mint írtam az osztószámok miatt. Ugyanis ha kivettem volna az összes szabimat tényleg csak kb 75 ezer lenne a gyedem. Tudom ez nem vigasz senkinek, de ugye sima dolgozóként nem ismeri az ember az összes ilyen törvényi dolgot, ami miatt jóljárna, egy egyszerű munkaügyes meg nem fogja számolgatni egy alkalmazottnak sem, hogy mi lenne az ideális. Vagyis ha magad nem jársz utána igen el lehet esni elég sok pénztől havi szinten (ld esetemben havi 15ezerről van szó). Persze így több volt a papírmunka, meg utánajárás a munkáltató részéről, de hát úgy gondolom a saját érdekem előrébb való volt :)
2014. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

161.000 az alapom,minden nélkül. 3 gyerek után én veszem igénybe az adójóváírást.


119 nap szabim gyűlt össze :O

2014. nov. 7. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mivel több, mint 180 napot voltál csak gyesen, így az ellátás megállapításánál majd a tényleges jövedelmed lesz az alap, ami lehet, hogy kevesebbre jön majd ki az osztószámok miatt, mint a szerz. szerinti jövedelmed, de hogy ez tényleg így lesz-e csak pontos adatok után lehetne tudni.
2014. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!