Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSI...

MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG? Részletek alul!

Figyelt kérdés

2006 óta folyamatosan dolgozom egy cégnél, minden évben határozott idejű munkaszerződést kötünk. Idén októberben teherbe estem, novemberben közölték, hogy januártól nem hosszabbítják meg a szerződésemet (a babáról nem tudtak).


A nagy kérdés: MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG???????????????


#1: Január 1.-től hurrá, kereshetek másik állást, de őszintén, ki a fene fog engem terhesen alkalmazni? Válaszolok: SENKI!!!!!


#2: Elmehetek 3 hónap munkanélkülire, és utána mi lesz? Hónapokig semmi pénz? 0 Forint? Haljak éhen, dögöljek meg a szülésig? Mert terhesen senki nem fog felvenni?! Mégis hol élünk??????????????? Kijöttem a gimnáziumból és folyamatosan dolgoztam, folyamatosan 12 évig, nem minimálbérért! És most, hogy szarban vagyok, terhesen munka nélkül ezt kapom! Így szaporodjon a magyar???????? ÍGY????


Mit tudok tenni, hogy kapjak TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t is? És mondjuk szülésig legyen valami bevételem? Be kell lennem jelentve a szüléskor, csak akkor kapok GYÁS-t meg GYED-et. Le van szarva az, hogy mennyi ideig hol dolgoztam előtte. Hihetetlen.


#3: Decemberben írassam ki magam táppénzre mondjuk májusig? Aztán menjek munkanélkülire? Tényleg ez az egyetlen megoldás marad?


Teljesen ki vagyok készülve és akadva…


Van esetleg köztetek, aki hasonlóképpen járt mint én? Milyen megoldást talált erre a helyzetre?



2014. nov. 20. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Apja van a gyerekednek?
2014. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
2006 óta mindig évente hosszabítottak?Mert én úgy tudom,hogy maximum 5x lehet így hosszabítani,utána vagy véglegesíteni kell vagy elküldeni.Ennek szerintem utána kellene járni.Ahhoz,hogy TGyást és Gyedet kapj,vagy munkaviszonyban kell lenned,vagy álláskeresőin.De az álláskeresői ha jól tudom csak 3 hónap.Szóval a szülés előtt 3 hónappal igényelheted csak,mert úgy akkor jár a passzív ellátás.Viszont táppénzre nem tudsz elmenni,ha már nincs munkaviszonyod.Szóval az a lehetőség nem kivitelezhető.
2014. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Természetesen van, sőt van egy négy éves kislányunk is. Elég sok kiadással jár a család meg a ház, nagyon-nagyon rossz lenne, ha most június végéig csak az ő fizetése kerülne a családi kasszába..
2014. nov. 20. 16:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

azt a 3 hónap munkanélkülit szülés táján "vedd ki", akkor biztosított vagy!!!(vagy ha dolgozol...)jár a tgyás, gyed minden és a volt munkabéredből fogják számolni, ha nem lesz munkád terhesen.


ne igényeld hamarabb, igényel kb 7-8 hónaposan a munkanélkülit!!!

2014. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De január 1.-ig van a TB kiskönyvemben kitöltve a biztosítással járó jogviszony (előre kitöltötték). Akkor addig mehetek táppénzre? Illetve, GYÁS/GYED mi alapján számolják? Előző év átlagkereset?
2014. nov. 20. 16:34
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,addig lehetsz táppénzen,amíg van munkaviszonyod.Gyedet akkor kapsz,ahogy előttem is írták,hogy álláskeresőin vagy a baba születésekor,így tényleg csak a terhesség végén érdemes igényelni.
2014. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán jogszerűen jártak el? Én előbb beszélnék egy szakemberrel.
2014. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
2-esnak igaza van. Feltéve ha a Munka törvénykönyve vonatkozik rád. Ha igen, akkorj menj gyorsan ügyvédhez.
2014. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Január 1-től változik, akkor nem előző év, hanem a szülést megelőző 365 átlagjövedelmét veszik alapul.
2014. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
off: utolsó, arról tudsz esetleg valamit, ha mondjuk jan 1-től tényleg változik és mondjuk kimegyek külföldre dolgozni, de szüléskor már itthon vagyok bejelentve valami pár hónapos 4 órás 40 ezres állásba, akkor max tgyást, gyed-et kapnám a külföldi bér után?
2014. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!