Milyen nyomtatványokat, dokumentumokat kell benyújtanom az OEP-hez Tgyás igényléséhez GYED alatt?

Figyelt kérdés
GYED-en vagyok, és szeretném a második lányom születése előtt 28 nappal igénybe venni a rá járó Tgyást. A munkahelyem nem kifizetőhely, az OEP-et próbálom 4 munkanapja elérni, de nem veszik fel a telefont.
2014. dec. 16. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
igénylőlap, plusz a foglalkoztató által kiállított foglalkoztatói igazolás.
2014. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél hogy intézted?

Az én munkahelyem sem kifizetőhely, mégis ők intézték. Bevittem az orvosi papírt, meg az igénylőpapírt, és ők mindent továbbítottak az OEP felé.

Úgy tudom, hogy amit a munkáltató állít ki, azt neked nem adhatja oda.

2014. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy pici cégnél dolgozom, 4 alkalmazott plusz a házaspár főnök, fogászat. Sokat dolgoznak így megkértek, intézzem. Elmenem a könyvelőjükhöz, ő kinyomtatta a foglalkoztatói igazolást, lefénymásolta a terhességi kiskönyvem, és a lezáró táppénzes papírt. Ha jól emlékszem a háziorvos vett terhesállományba, mert előtte másfél hónapja már táppénzen voltam. A foglalkoztatóit azt hiszem aláírattam főnökömékkel majd mindennel besétáltam az OEP-hez. A kérdésem igazából azért szólt, mert azt hittem a gyed extrához másféle papírok kellenek, de időközben felhívtam a könyvelőt is aki azt mondta hogy minden ugyanaz, csak mivel nem táppénzen vagyok hanem GYED-en, emiatt nem a háziorvos hanem a nőgyógyász vesz terhesállományba, tehát tőle kell vinnem egy igazolást, hogy terhesállományba vesz ettől és ettől a naptól. A többi minden ugyanaz. Köszönöm a válaszaitokat!
2014. dec. 19. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!