Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg rajta lesz a számlán...

Tényleg rajta lesz a számlán a GYES már december 31. -én? Miért kapják meg olyan hamar?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen.Csak.
2014. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a csp-t is korábban utalják.
2014. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha igen, akkor az 1-jei munkaszüneti nap miatt. Mi a fizut is mindig december végén kaptuk a decemberit, nem januárban, mert így számfejtették függetlenül attól, hogy milyen napra esett jauár 1. Téged ez zavar?
2014. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem csak fültanúja voltan egy beszélgetésnek a buszon. Egyik hölgy mondja a másiknak hogy megjön neki a gyes 31.-én aznap le tudja venni és legalább lesz mit adni a legnagyobb gyereknek discora adni. Fura volt a szitu ahogy előadta de nem is ez a lényeg hanem hogy én úgy tudtam hogy 2.-a vagy 3.-a amikor megvan csodálkoztam hogy ilyen hamar megkapják, DE MEGTUDTAM A VÁLASZT EZT KÖSZÖNÖM
2014. dec. 17. 19:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért kapják meg most korábban, mert ezeknek a családtámogatási ellátásoknak legkésőbb 5-ig a számlán kell lenniük, és mivel ezekre nem vonatkozik a "4 órás szabály", ezért csak az utalás másnapján érkezik meg a pénz a folyószámlákra. Most viszont úgy jön ki, hogy 5-én tudnak először utalni, így csak 6-án lesz elérhető a pénz, az pedig már ugye késő. Ezért még előző hónap végé elutalják, illetve kiadják a postának (aki úgy kési).
2014. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az 1-i munkaszüneti naphoz semmi köze. Novemberben is munkaszüneti nap az 1-e, és még más hónapokban is megeshet, mégsem utalják őket hamarabb.

Az az oka, amit az előbb leírtam.

2014. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszadó jól írta le.
2014. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
akkor valószínű,hogy a tgyást is utalják?
2014. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azt nem, az kicsit más kategória mint a csp meg a gyes, más szervhez is tartoznak. Ezek az államkincstárhoz, a tgyás és a gyed meg az oep-hez.
2014. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a tgyást az OEP-től kapod, akkor azt nem ualják előbb, mivel a tgyás utalási határideje 10-dike, míg a családi és gyes utalási határideje 5-dike. Vagyis, a gyesnek és családinak minden hónap 5-én kell a számlán lennie a tgyásnak és gyednek pedig 10-én kell számlán lennie, ha az OEP-től kapod.
2014. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!