Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem jár GYED extra (diplomás...

Nekem jár GYED extra (diplomás gyed) vagy sem?

Figyelt kérdés

2012. szeptember 1-től - 2014. júniusáig jártam a Debreceni Református Hittudomány Egyetemre, ahol nappali tagozaton szereztem felsőfokú szakképesítést. Jelenleg pályakezdő álláskeresőként vagyok bejelentve a munkaügyi központba.


És az alábbi feltételeknek is megfelelek:

- 1.) az Ebtv. 42/A. § alapján gyermekgondozási díjra nem jogosult, (például, mert nem

biztosított, vagy biztosított, de a biztosítási jogviszonya alapján nem jogosult a

gyermekgondozási díjra, mert a szülést megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365

napi előzetes biztosítási idővel),

2.) a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási

intézményben magyar nyelvű nappali képzésben legalább két félév aktív hallgatói

jogviszonnyal rendelkezik, azzal, hogy egy félévre csak egy aktív hallgatói jogviszony vehető

figyelembe. Két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli

aktív félévekben összesen 300 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni.

3.) A gyermeke a hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony

szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik,

4.) a gyermeket saját háztartásában neveli,

5.) magyar állampolgár vagy másik EGT tagállam állampolgára, és

6.) a szülés időpontjában rendelkezik magyarországi bejelentett lakóhellyel.



2015. jan. 5. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 2015. júniusig megszülsz, akkor igen, jár a diplomás gyed.
2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2015. augusztus 28. ra vagyok kiírva :(
2015. jan. 5. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeke a hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony

szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik,


Ugye, ha augusztusban szülsz, akkor a hallgatói jogviszonyod több mint 1 éve megszűnt, így nem jár diplomás gyed.

2015. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Viszont gyesre jogosult leszel, illetve családi pótlékra és egyszeri anyasági támogatásra.
2015. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igen figyelmetlenül olvastam. Sajnos erről lemaradtam.
2015. jan. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!