Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed 2015 kérdés. Ezt mit...

Gyed 2015 kérdés. Ezt mit jelent? Gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel.

Figyelt kérdés

...akkor a gyermekgondozási díj alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembe vételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos.


Ennek mi az értelme, kiket érint? Ha én augusztusban szülök változtat valamin ha júliusig végig dolgozom?

Kérlek valaki magyarázza el nekem, mert ezt teljesen értelmetlen nekem, nem értem mi az értelme, miért lett ez így és mit jelent...


2015. jan. 6. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Így értelmetlen. Nem hagytál ki valamit?

Mert a "3. hónaptól visszafele rendelkezik e 180 napi jövedelemmel". de meddig visszafele? 10 évig?

Meg az is érdekes, hogy gyed előtt 5,5 hónapig tgyáson vagy, akkor biztosan nem rendelkezel jövedelemmel.

2015. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

[link]


A 2015.01.01-től érvényes résznél van.

2015. jan. 6. 18:19
 3/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én nem találom.
2015. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sokat kell a gyedes résznél legörgetni a 2015. január 1-től hatályos résznél.
2015. jan. 6. 19:15
 5/20 anonim ***** válasza:

Megvan.

Igen, számít. Mert az a lényeg, hogy a legutolsó munkahelyeden kell meglennie a 180 bérezett napnak. Ez lesz a gyed alapja. Nem számítanak az esetleges előző munkahelyek az összeg számításánál.

2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Már 5 éve itt dolgozom. Hogy jön ide az a jogulsultságtál visszafelé számított 3 hónapos rész, az nekem nagyon bekavar...
2015. jan. 6. 20:36
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia! Ha augusztusban szülsz, akkor a Gyed összegének kiszámításához vissza kell számítani 3 hónapot (azaz május) és onnantól visszaszámítva 180 napi béred átlagát fogják venni. Én úgy hallottam, ez azért van, hogy ne lehessen csalni azzal, hogy a szülés előtti utolsó hónapokban megemelik a béred a magasabb Gyed érdekében...
2015. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ó, utolsó köszönöm, de akkor nem is az igénylés számit hanem a szülés a jogosultság kezdő napja a gyednél is? És akkor májustól nézik az utolsó kb 6 hónap átlagát nekem a gyedhez azaz novemberi fizutól a májusiig számit az átlaga?
2015. jan. 6. 20:53
 9/20 anonim ***** válasza:

Első válaszolók vagyok.

Azt nem értem én sem, hogy akkor mi van a tgyással? Mert ha agusztusban szül a kérdező, akkor kb januártól jogosult a gyedre (ekkortól is igényli), akkor októbertől visszafelé számítják a 180 napot, vagy honnan?

Érdekesen fogalmazták meg a szabályt, de megértem, miért csinálták.

2015. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
a jogosultság kezdőnapja a tgys lejártát követő nap a gyed esetén.
2015. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!