Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a logika abban, ha kis...

Mi a logika abban, ha kis korkülönbséggel születnek gyerekek, akkor jár mindkettőre a GYED, GYES, ha ikrek születnek, akkor csak a GYES jár gyerekenként?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi.
2015. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ikreknél az a kedvezmény, hogy egy évvel tovább jár a gyed.
2015. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tamogatasi rendszerben keresed a logikat vagy hogy miert eri meg altalaban kis korkulonbseggel gyerekeket "tervezni"?
2015. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
mert a GYEst kapod a gyerekre, a GYED az a te fizetésednek a pótlása. Amiért 2 gyerek van, attól még nem kapsz dupla fizetést sehol.
2015. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Plusz úgy tudom, hogy akinek ikrei vannak, az a gyerekek 10 éves koráig kp gyest, míg akinek pl. 1 év korkülönbséggel születik gyereke és egészségesek, azok a gyerek 3 éves koráig jár. Ebben mi a logika?

Bár, szerintem az benne a logika, ha valaki 1 év korkülönbséggel szül, az nem veszti el a nagyobb gyerek után a gyedet. Én pl. 2010 áprilisban szültem, majd 2011 májusban (így sikerült, ez van). Mikor megigényeltem a 2. gyerekre a tgyást, az első gyerek után megszüntették a gyed folyósítását, pedig 2 éves koráig járt volna. Most nem így lenne, most szülnék 1 év korkülönbséggel.

Ugyanakkor gyesre egyikükkel sem vagyok már jogosult, de ha ikrek lennének, akkor még járna. Na?

2015. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem 10 éves korig jár a gyes, hanem annak az évnek a végéig, amikor elkezdik az iskolát.
2015. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Logikát szerintem ebben ne keress... és mi a logika abban, hogy míg 1 és 2 gyerekre 10 e ft adókedvezményt kapsz fejenként, ha 3 gyerek van, akkor már kb 30 ezret? 1 és 2 gyereknek is ugyanannyi a "költsége" fejenként, mintha 3 v több van...

És ahogy már írták, ikrekkel iskolakezdésig jár gyes, ha pedig kis korkülönbséggel szülsz, akkor nem...

2015. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!