Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért társadalmi elvárás,...

Miért társadalmi elvárás, hogy a gyerekemnek 2-3 éven belül legyen testvére? Önző szülő vagyok, mert úgy érzem, most magammal, magunkkal is kell foglalkoznunk?

Figyelt kérdés
Van egy két éves gyerekem (amolyan kétemberes gyerek),akit nagyon szeretek,de esténként jól esik kettesben lennem a párommal, jól esik,ha magamra is jut egy kis időm, és bár szülés után is vékony voltam,mégse tudom elképzelni,hogy azt az időt,amit magamra tudok most fordítani,azt egy másik gyerekre fordítsam. Szeretnék magammal foglalkozni,eljárni egy kicsit itthonról,nem bulizgatni,hanem kiszabadulni,csinosan öltözködni,hogy újra visszataláljak önmagamhoz,és ne kelljen végre hallgatnom a játszótéren,hogy kinek mit csinál a gyereke..

2015. jan. 14. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni. mikor mi eldöntöttük hogy eljött az ideje a családalapításnak, akkor úgy véltem az lenne a legjobb ha a második baba addigra születne meg mire a nagy 6 éves és megy a suliba. de mikor a kisfiam betöltötte a másfél évet és vágyott a gyerekek után és átgondoltuk a férjemmel azt hogy a ekkora korkülönbség jó e?- rákellelt jönnöm hogy a mi esetünkben az a legjobb ha minél előbb lesz kistesó. így nálunk idény nyáron érkezik a kicsi, a nagy 3 szülinapján:)

ebből kiindulva nem vagy önző, ha nektek így jó és úgy érzed kell egy kis idő hogy legyen második nyugodtan várjatok.

2015. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor és hol társadalmi elvárás ez?

Most magadat hergeled? Valaki beszólt, vagy mi történt? Felesleges amúgy ezen bepöccenni, hiszen azt teszel, amit akarsz!

Akkor vállalsz vagy sem gyereket, amikor kedved tartja. Szabadon dönthetsz, ha pedig ez valakinek nem tetszik, hát ő dolga. Nem másoknak kell megfelelned.

Az én gyerekeim között 5 év van, így éreztem jónak. Soha nem kérdeztem senki véleményét erről, kivéve a páromét. Az volt a lényeg, hogy mi ketten közösen döntsünk.

2015. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

miért gondolod hogy társadalmi elvárás? megjegyezte valaki vagy mi? szerintem az egy gyermek éppúgy természetes mint a két gyerek, annyit vállaljon mindenki amennyit szeretetben egészségben fel tud nevelni.

ha úgy érzed helytelen hogy csak egy gyereked van, akkor talán nem is más miatt érzed ìgy, hanem tudatalatt motoszkal benned hogy kisteso kellene.

2015. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem másfél éves fiam van, jó gyerek, nem panaszkodom.

De nem akarunk több gyereket. Rám ilyenkor ufóként néznek, amikor ezt mondom. Meg a "majd meggondoljátok magatokat". Miért? Nem dönthetem el már most, hogy marad egyke a fiam? Így kerek az életünk, soha nem fogunk akarni többet. És normálisan védekezünk, hogy ez így is maradjon.


De utálom ezt én is, hogy "mikor jön a kistesó?" Ahol egy gyerek születik, ott miért kötelező még egynek? Ezt én sem értem.

(Pedig anyagilag megtehetnénk)

2015. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
abban biztos vagyok hogy szeretnék...csak sok helyről azt mondogatják az anyukák,hogy a gyerekük együtt tud játszani,jó a kis korkülönbség,de ez ellentétben áll azzal,amit most érzek,hogy a mi szempontunkból még nem jó..hiába érezném azt,hogy a gyereknek jó..
2015. jan. 14. 13:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Látom a gyerekem milyen kis barátkozós,szó szerint nyomul más gyerekekhez odamegy,megfogja a kezüket..mennyire odamegy más gyerekekhez játszani..ilyenkor bűntudatom van,és félek,hogy egyszer a szememre veti,hogy neki csak később lett tesója..
2015. jan. 14. 13:59
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Hat ki hogy erzi. Mindenkinek maskepp jo :) Nekem is azert jo volt az elso lanyom utan megint torodni magammal is. Viszont nekunk a 4 ev sok a gyerekek kozott. Ezt most latom. A nagyobb nemsokara 5 eves, a kicsi meg csak 1. Nagyon mas lesz az erdeklodesi koruk, nem fognak tudni tul sokat jatszani. Ezert en inkabb a kisebb korkulonbsegre szavazok. De mondom kinek mi a kenyelmesebb :)
2015. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Senkinek nincs joga beleszólni abba, hogy mikor vállalja egy pár a második babát!

Azt is megértem, aki nem akar többet /nekem is többemberes fiam van a kezdetektől/, és azt is megértem, aki a kis korkülönbség pártján áll.

Mi valahol a két nézet között hezitáltunk a férjemmel a fiam kb. egy éves koráig. Aztán hirtelen belénk nyillalt, hogy amilyen kis társasági emberke a fiunk, biztosan csodás lenne adni Neki egy kistestvért, és mi is boldogok lennénk, ha bővülne a családunk.

Így bizony jövő héten érkezik a kishugi, nagyon várjuk, a fiunk pedig egyenesen be van sózva. Ja, és még csak áprilisban lesz 2 éves.

Szval nyugi, senkinek nem tartozol elszámolással akár így, akár úgy döntesz.

2015. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom...testvérem és köztem 9 év van, és soha nem értem magam egyedül. Voltak csoporttársaim, iskolástársaim, barátaim. Mindemellett tök jó tesók vagyunk.

Szerintem a gyerekeket nem egymásnak kell szülni, hanem magatoknak, és úgy nevelni őket, hogy önállóan is képesek legyenek helyt állni. Ebben nincs szerepe annak, hogy gyerekként testvéreikkel, vagy kortársaikkal játszottak-e...vagy egyáltalán, hogy volt-e testvérük.

Úgyhogy ez szerintem nem társadalmi elvárás. Ez egyéni döntés, a gyereknek pedig így is, úgy is lehet jó, ez leginkább tőle függ majd, nem pedig a tesótól.

2015. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tőle = tőled

Elírtam :)

2015. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!