Ha a 2. baba GYES alatt születik, ugyan azok az ellátások járnak mint az elsőre?

Figyelt kérdés

Kislányom Szept. 13.-án tölti a 2 évet és szeretnénk kistesót.Mire számíthatok ha lejár a GYED-m? Munkahelyem megszűnt mikor kiderült terhes vagyok (lejárt a szerződésem és nem hosszabbították meg)

Munkanélkülin keresztül mentem GYED-re és TGYÁS-ra amit teljes jogúan megkaptam,hogyan és miből számolják a GYES alatt a 2. babára a jövedelmet?

Köszönöm


2015. jan. 19. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
semmiből nem számolják, hisz se az 1 éved, se szülés pillanatában nem lennél biztosított, tehát csak gyest kapnál rá. passzív gyedet nem tudsz tovább vinni
2015. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt nem ezt írják....

2015. jan. 19. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
persze, hogy nem azt írják :D hisz ott az anyukának van jelenleg is munkahelye, csak "szabin van", tehát gyesen és úgy megy szülni. neked meg nincs munkahelyed, tehát nem vagy jogosult se tgyásra se gyedre
2015. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van. Neked a 2. gyerek után csak gyes fog járni így, mivel már nincs munkahelyed. Ha megmaradt volna a munkaviszonyod, akkor ugyanúgy kapnád a magasabb ellátásokat, de így nem.
2015. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj el dolgozni, és ha már legalább 3 hónapja dolgozol, akkor hozzátok össze a kistesót. Akkor kapsz csedet és gyedet.
2015. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!!
2015. jan. 21. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!