Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliről vagy gyesről...

Munkanélküliről vagy gyesről lehet táppénzre menni? Ezzel kitolódik a jogosultság? Munkahelyről gyed után elküldtek.

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
gyesröl, munkanélküliröl táppénzre nem lehet menni
2015. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

én is igy jártam



tb fizetni kell magad után klönben csunya összegeket fogsz fizetni estleges betegállását miatt

2015. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
munkanélküli mellett nem kell tb-t fizetnem, nekem azt mondták. és gyes mellett sem kell, én úgy tudtam, de utána nézek még egyszer. Köszi, hogy szóltál.
2015. jan. 22. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
se munkanelkulinel, se a gyes alatt nem kell kulon fizetni a tb-t, biztositott vagy minden teren, csak ha lejart.
2015. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem, gyes alatt, ha nincs is munkahelyem, alanyi jogon jár ingyenes orvosi ellátás. Munkanélküli mellett is jár, abból vonják a tb-t. Megnyugodtam valamelyest, hogy nem kell fizetnem magamnak abból a pici pénzből.
2015. jan. 22. 10:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, akkor a 2. válaszoló hogyan járt? Mert úgy, hogy fizetnie kellett, biztosan nem...Talán valamit félreértett...
2015. jan. 22. 10:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Szeritnem arra gondolt, hogy miutan lejart a gyed es a munkanelkuli , utana mi van, mert a kerdes is erre vonatkozott. Tehat miutan se munkanlekuli nincs, a gyed is lejart , utan ha nincs munkad, csak a csaladi potlek van+ neked kell fizetned a tb-t magad utan, gyereknek jar alanyi jogon.
2015. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyesről, munkanélküli segélről nem lehet semmiképp táppénzre menni. Ha lejár a gyes, majd a munkanélküli segély is, akkor kell fizetned magad után a TB-t.

Ha most terhes vagy, azért kérdezed, akkor sajnos a következő babával csak gyesre leszel jogosult 3 évig, ha nem lesz munkahelyed és nem leszel álláskeresési segélyen, mikor születik.

2015. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy küldtek el gyed után a munkahelyedről, amikor a gyes alatt is ugyanúgy védett vagy?

Visszamentél dolgozni, vagy határozott szerződésed volt, és lejárt?

2015. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gyed után kikaptam a szabikat, aztán elküldtek. Nincs már védettség ilyenkor. Gyest kaptam gyed után, de lemondtam, és most munkanélkülit kapok. Ha lejár a munkanélküli (3 hó) akkor visszakérem a gyest, ami a gyerek 3 éves koráig jár. Remélem, azért gyorsan találok munkát közben. A gyes nagyon kevés pénz.
2015. jan. 22. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!