Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A párom most ment ki január...

Alexa199405 kérdése:

A párom most ment ki január elején Manchesterbe és valószínű én majd május végén megyek utána. Babát szeretnénk vállalni kint kapok úgy gyest, gyedet vagy más pótlékot hogy nem dolgoztam kint?

Figyelt kérdés

2015. febr. 2. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Minimum haromnegyed ev munkaviszony kell a terhesseg elott ahhoz, hogy kapj gyest. Letezik egyszeri anyasagi tamogatas, de azt munkanelkuli jaradekon, illetve egyeb juttatason levoknek itelik csak oda. Csaladi potlekot kaphatsz talan,ami edeskeves. Nem az angol megfeleloit irtam le a dolgoknak, pontosabbat a directgov.uk-n talalsz.
2015. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyes kinn nem létezik. Csak akkor kaphatsz egy gyedhez hasonló összeget, ha dolgozol a terhesség 29. hetéig és már a teherbe esés előtt 2 héttel a munkáltatónál dolgoztál. Táppénzre nem írnak ki senkit. Ez a támogatás onnantól jár, hogy abba hagytad a munkát, és összesen 39 hetet fizetnek. Utána egy vasat sem. Ez az összeg nem magas, havi maximum 540 font. A családi pótlék igénybe vételéhez elég, ha a párod dolgozik, de ez csak heti 20 font. Én semmiképpen nem vállalnék babát munkaviszony nélkül, mert bizony akiknek szülés előtt nem volt munkaviszonyuk, azoknak nem ingyenes a szülés.
2015. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 2. 18:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Várom a többi választ.
2015. febr. 2. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!