Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Teljesen fogalmatlan vagyok!...

Teljesen fogalmatlan vagyok! Ha én GYES-en vagyok és a gyerek 1 éves kora után elmegyek dolgozni, akkor az Apa csak GYES-re mehet, vagy GYED-re is?

Figyelt kérdés
Bocsánat, zöldfülű vagyok. Nem kioktatást szeretnék, hanem csupán informálódni. Szóval azt nem tudom, hogy tőlem függ, hogy mit kaphat az Apa ilyen esetben, vagy tőle, mivel jelenleg dolgozik? Előre is köszönöm!
2015. febr. 6. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
tőle.. mehet gyed-re
2015. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha apának van munkahelye akkor mehet a picivel gyedre, de ebben az esetben 2 hónapra meg kell szakítani az ellátást.

tőled olyan szinten függ ez a dolog, hogy apa csak akkor mehet vele gyedre ha te lemondod a gyest

2015. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a 2 hónap mit jelent? Én lemondom a Gyest és a párom csak 2 hónap múlva igényelheti a Gyedet? Illetve van jelentősége, hogy nem vagyunk házasok?
2015. febr. 7. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, 60 nap türelmi idő van, de szerintem ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy te lemondod a gyest, apa megigényelni a gyedet és onnan indul a 60 nap türelmi idő, majd a folyósítás. ezt majd kérdezd meg mikor lemondod, ott megmondják pontosan.

a házasságnak ehhez semmi köze, viszont ugye az kaphat ellátást a gyerek után aki egy háztartásban lakik a gyerekkel, tehát apának is oda kell bejelentkezni ahol ti vagytok

2015. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha pár nappal az 1. szülinap előtt váltotok nem marad ki a 60 nap folyamatos lesz az ellátás.
2015. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon szuper, köszönöm! :)

A lakcím elég variált nálunk. Az én bejelentettem másik megyében is van, a szüleimnél. Így a gyereké is. Az ideiglenesem van ebben a városban, ahol lakunk, de az unokatestvéreméknél. A páromé szintén ebben a városban, de a testvérénél. Albérletben lakunk közösen, de a főbérlő nem igazán engedi, hogy bejelentkezzünk ide. Már többször említettük neki, de mindig azt mondja, hogy "egy picit várjunk még vele". Egy éve lakunk itt és eddig soha nem csúsztunk semmilyen kifizetéssel. Ennek utána kell járnom.

2015. febr. 7. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!