Magzati adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Életemben először hallom ezt a kifejezést. 14 hetes terhes vagyok, most kaptam egy igazolást az orvosomtól. Reggeltől keresgélek a neten a témában, de nem nagyon tudtam értelmezni. Bocsi a tudatlanságomért, nem vagyok otthon a témában, első gyerek, stb, soha nem csináltam még ilyet. Kérdésem az, ha a férjem és én is jogosultak vagyunk kérni a munkáltatótól, akkor most ő IS és én IS kérhetjük, vagy el kell döntenünk hogy melyikünk igényli?

Én jobban szeretném ha a férjem igényelné (mert a munkáltatómmal sajnos nem igazán vagyok jóban, eléggé mások életét megnehezítő vezetők irányítanak, ráadásul sajnos egy elég hanyag és nemtörődöm magáncégről van szó), de ha emellett én is igényelhetem, akkor természetesen nem hagynék bent pénzt Állambácsinak, ha már ilyen keservesen megdolgoztam érte.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 10. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
családi adókedvezményként keresd és csak az egyikőtök igényelheti
2015. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyikőtök kèrheti csak ès babánkènt 10eFt (családi adókedvezmènykènt van fent).
2015. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyikőtök kérje, ha te dolgozol, neked szerintem egyszerűbb.

Kérsz adókedvezényes nyomtatványt és ott a magzatra vonatkozó részt töltöd ki, ha egyben kéred, akkor 62 500ft összeggel.

Azt a hónapot írd be, amelyik hónapra betöltött 91 nap már igazolt. Sztem ez 02. hótól kérhető neked is, ha 14 hetes vagy, de nézd meg az igazoláson, mikorra írták a betöltését.

3 hónapot tudnak utólag kiadni nálunk, tehát nekem febr, márciusiban már nem fejtették le, csak áprilisban kapom meg, de akkor a februárra és márciusra járót is együtt.


Ha nem igényleg, az adóbevallásnál majd vissza tudod igényelni egyben is a magzati kedvezményt. Bár ilyet még nem csináltam.

2015. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2015. márc. 11. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!