Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány nap szabi jár, folytonos-...

Hány nap szabi jár, folytonos-e a munkaviszony gyes (extra) mellett 4 órában?

Figyelt kérdés

Szeretnék visszamenni 4 órásba (heti 20ó) dolgozni, mikor a gyerek betölti a kettő évet. Jár ugye a gyes extra, viszont azt mondják, a heti20 órás munkarenddel dolgozott hónapok nem számítanak bele a nyugdíjnál figyelembe vett évekbe. vajon a gyes miatt viszont beleszámít?

illetve ha 2013-ban szültem, és szülés előtt az összes szabimat kivettem (tehát az arra az évre járó 27 napot) akkor mikor visszatérek a munkába (37 éves vagyok, 1 gyerekem van, tehát évi 28 nap jár) akkor mennyi nap maradt bent a távollétem alatt? egy kalkulátor szerint 12, de én ebben nem bízom. ja, és ha júni1-gyel megyek vissza dolgozni, akkor a 2015 évre csak időarányosan (a 28 nap felét) vehetem ki?


éredemes 4 órába visszamennem? van ennek valami kockázata? pl. ha megint várandós leszek - nem tervezem, de az első is hormonális fog.gátló mellett lett :) szóval ha mégis becsúszik, hogy számolják a

- táppénzt,

- csed, gyed, gyes-t...


köszi szépen minden válaszért előre is! :)


2015. márc. 31. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos mivel normális munkaviszony, így ugyanúgy beleszámít a nyugdíjba. A szabadság is ugyanúgy jár, mert én úgy értelmezem, hogy mindennap mész 4 órában dolgozni. Tehát ugyanannyi szabi jár, mintha 8 órában dolgoznál.

"Kockázata" csak annyi van igen ha terhes leszel vagy tp-re kényszerülsz és lesz min. 30 nap bérezett napod, akkor az lesz az alapja az ellátásoknak. Tehát ha kevés bérre vagy bejelentve akkor igen kevés ezen ellátások összege.

2015. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Oh a szabi lemaradt.

2013-ban maradt benn szabit? Akkor ahhoz hozzáadják a tgyás idejére járó és a gyed első 6 hónapjára (tehát kb 1 évnyi) szabidat. Amikor vissza akarsz menni először ezt adják ki (60 nap alatt el kell kezdeni kivenni), tehát elvileg 1-1,5 hónapig nem fogsz effektíve dolgozni. A 2015-ös szabi viszont csak időarányosan jár. Ja és ha igényelted a gyerkőcre a szabit az otthonléted alatt akkor az is plusz 2 nap.

2015. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi-köszi :)

2013 májusában szültem, április-májusra kivettem azt a 27 napot. 2013 december feléig volt tgyás...


na igen, a bejelentett jövedelem fele lesz, fele időben, tényleg,tehát a tp és bármely ellátás is abból lesz számítva... - persze nem akarunk kistesót,meg hát heti 20órás munkát le tudom osztani sokféleképpen - persze ha engedik hogy rugalmasban dolgozzak... akkor betegnapokra se kell táppénzre mennem...


köszönöm még1x :)

2015. ápr. 2. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!