Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most GYED-en vagyok, a kisfiam...

Zsofca80 kérdése:

Most GYED-en vagyok, a kisfiam 2015 nov. -ben lesz 2 éves és szeptembertől visszamegyek 4 órában dolgozni. Ha 2016-ban születne a kistestvér, miből fogják számolni a TGYÁs-t és a GYED-et? A 2015-ös egész év fog számítani, vagy csak a 4 órás munkabér?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 30 napot legalább dolgozol (ami ugye meglesz) igy a 4 órás béred lesz az alap.
2015. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha most jó fizetésed volt az első baba előtt nem biztos hogy megéri visszamenned 4 órában dolgozni. A szüléstől visszafelé számítva harmadik hónaptól keresnek mindig vissza 180 napot, neked ez a 4 órás béred lenne.
2015. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem! Ezek szerint szülés előtt 3 hónappal és a szülés előtt 6 hónappal közti időszakot nézik (azt a 3 hónapot?)és így számolják ki az ellátást,ugye? Azért ez nagy kiszúrás azokkal a nőkkel szemben, akik a két gyerek közt egy kicsit még dolgozni is szeretnének. Ha részmunkaidőben dolgozok, a gyerek érdekét szolgálja, mert még kicsi, és kell, hogy eleget legyen az anyukájával is szerintem. :( És ha abban a "nézett" 3 hónapban kicsit felturbózom a munkát, akkor jobban járok?
2015. ápr. 8. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!