Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha közös megegyezéssel megszűn...

Ha közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszonyom (7 éves), és teherbe esek a munkaviszony megszűnése után, de még az új munkahely megtalálása előtt, milyen juttatásokat kaphatok, ha az orvos megállapítaná a veszélyeztetett terhességet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
semmit. illetve elmehetsz munkanélkülire, de ha azt a terhességre használod fel, akkor majd a csed és gyed nem fog járni.
2015. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
En ugyan ebben helyzetben voltam...közös megegyezéssel megszűnt a munkahelyem és rá 1 hónapra kiderült hogy terhes vagyok....mehetsz munkanélkülire és szülés után ugyan úgy megfogod kapni az egyszeri anyasági támogatást ami 60.000 ft ,és minimális gyest(melttanyossagi gyes) meg családi pótlékot fogsz kapni ami havonta 37.850 ft összesen. Csak ha lejár a munkanélküli segélyed akkor te magad kell fizesd a tb-t ameddig szülsz.
2015. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Az hogy veszélyeztetett terhes vagy az nem oszt nem szoroz a helyzeten!
2015. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ha a szülést megelőző két évben legalább 365 napon keresztül biztosított voltam, akkor a szülés után kapom az utolsó fizetésem 70 %-t?
2015. ápr. 12. 20:10
 5/12 A kérdező kommentje:
70 %-t a szüléstől számítva fél évig.
2015. ápr. 12. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
első vagyok. így ahogy a 2. írja. de ha nem mész el munkanélkülire, csak 7 hónapos terhesen, mert ugye van visszamenőleg 2 évben 1 év munkaviszonyod, akkor meg kapsz csedet és gyedet. hosszútávon biztosan jobb ez mint ha a terhesség elején elhasználod azt a 3 hónapot
2015. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Meg lehet oldani, hogy 1-6 hónapos terhesen nem jelentkezek be munkanélülire, kimarad fél év, s majd 7 hónapos terhesen regisztrálok munkanélkülinek?
2015. ápr. 12. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Igen, meg lehet csinálni, csak akkor addig nem lesz semmilyen jövedelmed, ha nem dolgozol és a TB-t is kell fizetned. A TB-d a munkaviszony megszüntetése után még 45 napig él.

Csed és gyed igényléshez mindenképp kell munkahely v. álláskeresési járadékon kell lenned, hiába van meg az 1 év munkaviszonyod, ha nincs munkahelyed v. nem vagy álláskeresésin.

2015. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is így leszek, mert hiába élek/dolgozom külföldön, azért a szívem hazahúz. :/ Babát várok, de otthon akarom megszülbi, felnevelni. Nyílván nem leszek biztosított én sem. De csak két hónapot kell kihúzni, aztán álláskeresési hogy magasabb összeget kapjak a gyesnél. Ha már ledolgoztam éveket(otthon is). Szerintem teljesen jó megoldás. :) Örülök ennek a lehetõségnek.
2015. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én akárhogy is számolom 6 hónapot kellene befinanszíroznom lakáshitel mellett. Soha nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe kerülhetek 7 év után. Sajnos új vezetőt kaptunk, aki a nyugdíjba készülő vezető mellett elkaszinózott, a külföldi tulajnak be lett mutatva, hogy csúcs szuper, s mikor elment nyugdíjba az előző vezető, szét pukkadt a buborék. Külföldi tulajnak erről a hibáról az igazgató nem beszélhet, így engem jelölt ki dadának, az. Ifjú titán mellé beosztotti fizetésért, a saját munkám mellett, sok túlórával gondolkodhadtam helyette több miliárdos multi cégnél. Mivel erő szakmai múltam van, nem rúgott ki én jutottam el addig a pontig, hogy elég.
2015. ápr. 13. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!