Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha holnaptól nem lenne egyetle...

Ha holnaptól nem lenne egyetlen támogatás sem, egyik fajta sem, csak kiesne egy fizu, meg tudnátok élni?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdést látok és hó vége előtt egyre gyakrabban, ahol a támogatások érkezési időpontja a téma. Felmerült bennem a kérdés, hogy ha senkinek nem járna semmi, míg babázik, meg tudnának élni a családok? Őszintén!
2015. ápr. 13. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi nem. Pont ezért megyek vissza dolgozni amint lejár a gyed. De megdolgozunk mi a gyedért. Fizettünk elég adót évekig. De a kérdésre válaszolva a kieső fizu túl sok. Adókedvezmény meg családi pótlék nélkül még kijonnenk.
2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen.

Van hitelünk is (két ingatlanhitel), de ki van számolva, hogy ha bármi vis maior történik, akkor egy ingatlan értékesítéséből mindkét hitelt tudnánk végtörleszteni.


De a havi megélhetésünk nem kerülne veszélybe, csak értelemszerűen csökkenne az eddigi életszínvonal.


Egyébként a CSED-et se számolnád bele? Mert az első 5-6 hónapot tényleg "illik" társadalmilag támogatni.

2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csed, gyed mindenképp kellene, az végül is a fizetést helyettesíti, durva lenne, ha az sem járna semennyi ideig. De csp és adókedvezmény nélkül megélnénk.
2015. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Gyes es csp nelkul megelnenk. Igy is nagy a kieses a fizetesemhez kepest, nem a tamogatasok miatt vallaltuk a gyerekeket.
2015. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

CSP és az adókedvezmény nem igazán érint, nem lenne tőle problémánk.

Viszont a szülés alatti TGYÁS, GYED miatt megdolgoztam hosszú évekig. Nagyon morcos lennék, ha úgy döntenének oda fent a majmok, hogy innentől kezdve ezek a juttatások nem léteznek.

Nem hiába fizettem közel 10 évig adót.


Én a GYES-t reformálnám meg. Nem mondom, hogy ne járjon senkinek, csak min. középiskola 10. osztályához kötném.

De, ezt úgyse fogják szabályozni, főleg amíg fogy az alap magyar (nem, ebbe nem tartozik bele a cigányság és társai).

Sőt, simán eltudom képzelni, hogy megint lesz egy Ratkó - korszak. Csak kérdés, hogy ha megvalósulna újra, akkor az Mo-nak pozitív lenne (gazdaságilag) vagy sem?!

Jelen pillanatban biztos, hogy nem.

2015. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

kisbabás időszakban? nem... gyed nélkül nem vállaltuk volna.


most már, hogy én is dolgozok, azért kihúznánk pár hónapot ha a férjem munkanélkül maradna, de egy fizetésből nem tudnánk megélni, pedig egyikünk se minimálbért keres

2015. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Természetesen nem, vagy nem igazán. No nem a családira gondolok, de ha nem lenne gyed, akkor dolgoznék, mint ahogy más külföldi országokban teszik, ahol a bébiszittert fizetik az anyuka meg dolgozik a pici mellett.

Jelenleg gyed-en vagyok, de készülök vissza dolgozni még a gyerkőc 2 éves kora előtt, mert a gyes+ 1 fizu azért kevés egy 4 tagú családnak.


Szóval a kérdésedre válaszolva ha nem járna senkinek semmi míg babázik, akkor sokan szülés után visszatérnének a munkahelyeikre, egy bizonyos réteg pedig aki a támogatásokért szül, hát ők nem tudom mit csinálnának...

2015. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha a csaladi potlekra vagy az adokedvezmenyre gondolsz akkor meg. A 25.000 gyes se egy nagy adomany.. Ha hirtelen a 120.000 tgyas/gyed tunne el, akkor nyilvan nem. Vagyis megoldanank atmenetileg, de nem lenne tul szivderito. Sajat lakas, nulla hitel, de azert ugy, hogy hirtelen eltunik egy fizetes nem lenne konnyu egy csaladot eltartani. Ez szerintem keves embernek sikerulne, hogy a ferj fizujabol eltartsanak gond nelkul egy 3-4-5 fos csaladot! Nem?
2015. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
igen, a férjem fizetése is elég volna, a gyed most kb a megtakarításunk.
2015. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Kénytelenek lennénk :)

De én egyébként is az a típus vagyok, aki annyit oszt be, amennyi van, szóval igen, meg tudnánk élni.

Oké, csak egy gyerek van, így azért egyszerűbb. Viszont ő elballag három hét múlva, júliustól se csp, se adókedvezmény, az mínusz 20...

Orvosira készül (jó eséllyel meg is lesz), a suli 250 km... a könyvek ára horror, utazás, étkezés... nem lesz egyszerű, de megoldom.

2015. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!