Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. Baba utáni ellátások, aki...

2. Baba utáni ellátások, aki gyes alatt születik - Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, de tapasztalt anyával még nem beszéltem, így nem merem elhinni. :-)


Fiam 7. Hónapban lesz 2 éves, addig kapom a GYED-et. (a maximumot)

Ez után meg fogom szakítani a fizetés nélküli szabimat és kiveszem a bent maradt szabadságomat.

Ez után a szulesig táppénzre tervezek menni.

December közepen születik a Kisteso!


Valóban ugyanannyi csedet fogok kapni mint amennyi a két évvel ezelőtti TGYAS-om volt? Ezt a részt nem merem elhinni, pedig persze nagyon örülnék neki. Nekem ez fél évig egy igen magas összeg volt, ami jól jönne most is.

Azt olvastam h ugyanazokat az ellátásokat fogom kapni, mint az első babanal.


Anyukák, illetve hozzáértő szakemberek megosztanatok tapasztalatotokat?


2015. ápr. 24. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanannyit fogsz kapni, ha egy napot sem leszel gyes-en, hiszen a gyed-et is, szabadságot is, táppénzt is a bruttó béredből számítják, így erre az időszakra is a korábbi bruttó béred alapján számolják majd a csed-et.
2015. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, sajnos nem jól tudod. A kérdező a minimálbér 2xesénél többet keres. Ha nem lesz 120/180 bérezett napja akkor az ellátásai alapja a minimálbér 2xese lesz!!!!

Ez ugye csednél lett volna érdekes, mert tp, gyed maximalizálva van.

2015. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de még mindig nem értem! :-(

Ha ezek szerint akkor a csedem, úgymond maximalizalva lesz a minimálbér 2x-ese után, ugye? :-(


Amit az első válaszoló írt felveti bennem azt a kérdést is, hogy mikor lejár a gyedem a pici fiamra nem igenyelhetem a gyest? Miért írtad kedves válaszoló h egy napot sem eszek gyesen? Azért mert kiveszem a szabikat majd táppénzre megyek attól még jár a babám 3 éves koráig alanyi jogon a gyes, nem?


Miért ilyen bonyolult ez???????

2015. ápr. 24. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Úgy értettem, hogy nem CSAK gyes-en leszel. Sajnos valószínűbb, hogy 2-es írta le pontosan, két éve még máshogy volt, de idén sok minden változott a csed-gyed-gyes ellátásban.
2015. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat, akkor e szerint kalkulalok.
2015. ápr. 25. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!