Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 20 évesen, pályakezdőként...

20 évesen, pályakezdőként milyen állami támogatásokra, segélyekre számíthatok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és épp az első babámat várom. Párommal élünk egy saját házban. Friss szakma a kezemben, de már nincs időm, hogy eleget dolgozzak a GYES alaphoz. Milyen és mekkora összegű támogatásokra, segélyekre számíthatok?

2015. máj. 29. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyes+családi p. ez 38 ezer/hó. És szülés után a kelengye pénz, egyszer 64 ezer ft.


Boldog babavárást! :)

2015. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi, amennyit az első írt. Annyit még hozzáteszek,hogy a gyes jár alanyi jogon 3 évig, utána már csak a 12 000 ft családi pótlék.
2015. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Es olyankor mi van, ha jelentkeztem egyetemre es fel is vennének? Járhatok GYES mellett nappalira? Ha letelik a 180 nap kaphatok Diplomás GYEDet?
2015. máj. 30. 08:42
 4/5 anonim ***** válasza:
diplomás gyedhez két lezárt félév kell. amúgy igen, járhatsz, csak nem tudom elképzelni hogy pici babával hogy oldod meg. ha meg otthon maradsz vele két éves koráig, mire összegyűjtöd a lezárt féléveket már nem leszel jogosult a diplomás gyedre.
2015. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Diplomás gyed a gyrek 1 éves koráig jár. Elég gyorsan meg kellene szerezned a két félévet, hogy igényelni is tudj...
2015. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!