Jogilag mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egy 10.000 fő feletti foglalkoztatottságú multitól jöttem el szülni. Jelenleg GYED-en vagyok. A kollégákkal tartom a kapcsolatot, az igazgatóságról egyre többen menekülnek el, annyira gáz a helyzet (főnökség miatt).

Fontolgatom, hogy cégen belül megpályáznék egy másik állást és ha találok, oda mennék vissza GYED-ről.


A kérdés az, hogy jogilag ezt megtehetem-e?


Ráadásul van egy tanulmányi szerződésem is, ami még egy évig a céghez köt. A szerződésből nem derül ki, hogy abban kit értenek munkáltató alatt. Az egész céget, vagy a munkáltató jogkör gyakorlóját (a közvetlen főnökömet)? Tehát nem tudom, hogy csak a céghez vagyok kötve, vagy a konkrét igazgatósághoz ezzel?


2015. júl. 15. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A cég a munkáltatód, a főnököd is csak alkalmazott. Ettől függetlenül lehet olyan a tanulmányi szerződés, hogy adott munkakörhöz köt.


A többit a HR tudja neked megmondani meg a közvetlen főnököd.

2015. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor óvatosan érdeklődöm majd a HR-nél. Főnököt kihagynám, mert sajnos más már járt úgy, hogy kiderült a váltási szándék és cégen belül elkaszálta a főnök neki a lehetőséget.
2015. júl. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!