Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen indokkal írhat ki az...

Milyen indokkal írhat ki az orvos betegállomanyba (szülés előtt), amibe az OEP/munkáltató nem tud belekötni?

Figyelt kérdés
Sajnos eleg rossz munkaltatom van,aki fenyegetozik,hogy nem mehetek betegallomanyba szülés elott,mert feljelenti a dokit is aki ki ír. Ra akar venni,hogy közös megegyezest írjam majd alá még szülés elott.
2015. júl. 19. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

jó fej a főnököd :D bármilyen indokkal kiír, ne aggódj, veszélyeztetett terhes leszel és annyi, nincs mit belekötni... feljelent egy nőgyógyászt? :D

alá ne írj semmit!!! annyi, hogy ha tényleg ennyire be van gőzölve, akkor tényleg ne menj nyaralni tp alatt, mert valóban van olyan szabály, hogy otthon kell lenned, ha ki vagy írva, így ha feljelent, valóban meglátogathatnak...

(persze nem kell egésznap otthon ülnöd, de napokra ne tűnj el ;))

boldog babavárást!

2015. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyeztetett terhesség indokkal ír ki az orvos, ennél részletesebben nem kell indokolnia.

Miért is írnád alá a közös megegyezést? Majd hülye lennél...

2015. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy aláírj közös megegyezést! Ne hagyd magad zsarolni!Terhességtől teljesen függetlenül. Az orvosnak nem kell indokolnia a betegállományt. A főnöködnek nincs köze az egészségi állapotodhoz.
2015. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség előtt mennyivel szeretnél táppénzre menni? Nekem nem volt problémám a munkahelyemen, ráadásul irodában dolgoztam, de másik városban, így a sok utazás miatt a 34. héttől a végéig betegállományban voltam (ezt előre be is jelentettem). Nem veszélyeztetett terhes kategóriába soroltak, hanem sima táppénzre vett az orvosom napi többszöri kontrakció indokkal.
2015. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kb.a 32.héttől. Nekem is sokat keményedik a hasam.
2015. júl. 19. 23:43
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Én 9 hónapig Tappénzen voltam. (2 vetélés miatt kértem a dokit írjon ki) de nem kell megindokolni a munkáltatodnak.
2015. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Mi az, hogy nem kell indokolni??? Kell, maga a diagnózis az indok.

És olyannal írjon ki, ami valós, mert a munkáltatónak joga van tp felülvizsgálatot kérni, ahol kiderülhet, ha az adott diagnózis nem áll fenn.

A veszélyeztetett terhesség nem dg, azt valami okozza, a veszth csak a tp jellegére utal.

2015. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató nem kapja meg a diagnózist, mert semmi köze hozzá. Ez nem nyilvános adat. Az orvos meg tudja, hogy mivel írjon ki.
2015. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

tök mindegy, megkapja-e a diagnózist a munkáltató, joga van felülvizsgálatot kérni.

Ott meg kiderül, ha nem nyitott a méhszáj, semmi nem támasztja alá a feltüntetett dg-t, stb.

Az orvos meg általában nem agyal, körmöl egy kamu dg-t, ha valaki tp-t kér...

Két oldalról látom, mert húsz évig az eü volt a főállásom, most meg tb-bér-munkaügy. Nálam volt cég, ahol a kismama bukta a tp-t füv után.

2015. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

A diagnózist nem kapta meg a munkáltató, csak a sima táppénzes papírt. Persze ettől még kérhet felülvizsgálatot, ami egy méhszáj vagy méhnyak állapot meghamisítása esetén egyértelműen bizonyítható, de ha csak az utolsó néhány hétben írják ki pl. sűrű keményedések miatt, az nem túl kézzelfogható.

2015. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!