Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra! - Kap itt valaki...

Gyed extra! - Kap itt valaki egyszerre tgyás-t és gyed-et?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék!
2015. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Olyan nincs. Ha lejárt a tgyás(amit már csednek hívnak), akkor kapod a gyedet. A gyedextra az, ha dolgozol a gyed mellett, arra akkor van mód, ha a baba elmúlt 1 éves.
2015. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem kapok, de tb ügyintézőként tudom, hogy lehet. Amennyiben az első gyerekedre kapod a gyedet, és ekkor születik a kistesó, minden további nélkül kaphatod a két ellátást egyszerre.

majd gyes+ tgyás és gyes+ gyed, esetleg ha kicsi a korkülönbség, akkor 2 gyest is egyszerre.


leírod a korkülömbséget? Úgy könnyebb lenne.

2015. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én jelenleg táppénzt+gyed extrát kapok, ha megszületik a kistesó, csed+gyed extra lesz.

Nem mentem közben.vissza dolgozni, csak megszakítottam a fizetés nélküli szabim, kivettem 1 nap fizetett szabadságot, a következő naptól meg táppénzen vagyok. Ezzel egyidőben pedig megigényeltem a gyed extrát.

2015. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A korkülönbség 16 hónap. A második gyerekre meg lehet igényelni hamarabb a csedet? Illetve ha szülés után megszűnik a munkaviszonyom, kaphatom passzívan a két ellátást? Miért jobb megszakítani a fizetés nélküli szabit és táppénzre jönni?
2015. júl. 21. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert akkor 2 ellátást kapsz egyszerre. Ha nem teszed, a kistesó születéséig egyszerűen kapod a gyedet a nagyra és slussz.
2015. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok!

A munkáltatónak nem lehet ellenvetése ez ellen, hogy nem dolgoznék egy napot sem, úgy értem köteles eleget tenni a kérésemnek? Veszélyeztetett munkakörben dolgoztam, terhesség alatt nem dolgozhatok.

2015. júl. 22. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:

A fizetés nélküli szabadságodat megszakítod, utána mindenképp kell legalább 1 napot "dolgozni", ami persze állhat abból hogy kiveszel a felgyűlt szabadságodból.

Lehet a munkáltatónak ellenvetése, de jogilag nem tud semmit tenni, max ha nagyon-nagyon szemét, akkor a keresőképtelenséget támadja, felülvizsgálatot kér, ilyesmi... De kismamákkal nem igazán éri meg szenyózni, ha munkaügyi perre kerül a dolog, akkor szinte mindig a várandós anyának adnak igazat.

2015. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!