Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok így Gyed -et? vagy...

Kaphatok így Gyed -et? vagy csak a Gyes-re leszek jogosult?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélküli vagyok és ellátást nem kapok.

Most derült ki,hogy terhes vagyok és Április környékén szülnék.(számításaim szerint)

Ebben az évben dolgoztam:

2015.01.22-2015.07.10ig bruttó 140.000,-ért

Tavalyi éveben dolgoztam:

2014.01.01-2014.04.31ig(külföldön,papír szerint 400 euró)

2014.05.15-2014.10.15 (alkalmi munkavállaló,de ez ugye nem rendesen bejelentett,csak a napokat fizetnek)


köszönettel


2015. júl. 24. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
jelenleg nem vagy biztosított. Ezért csak GYEST kaphatsz.
2015. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én azt gondoltam az előző 2 évet nézik,mert akkor voltam.

és akkor mi van ha az önkormányzat fizeti a TB-t helyettem? akkor sem kapnék?

2015. júl. 24. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz. A tb fizetése (akár te, akár az önkormányzat fizeti helyetted) csak és kizárólag egészségügyi, azaz természetbeli ellátásra jogosít (orvosi ellátásban részesülhetsz).


Valóban 2 évet vizsgálnak a szülés napjától visszafelé számolva, és azon belül kell minimum 1 év biztosítási jogviszonnyal rendelkezned,

DE ez csak az egyik feltétel.


A másik az, hogy a szülés napján is biztosítottnak kell lenned. Munkanélküliként, ha nem részesülsz álláskeresési járadékban, nem vagy az.

2015. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szülés megelőző 2 évet nézik, mondjuk neked a szülés előtti 2 évben sincs meg a 365 napod. de a másik feltétel, hogy biztosított legyél. azzal, hogy az önkormányzat fizet utánad tb-t, így ingyen orvosi ellátást kapsz, már miért járna gyed? az nem biztosított jogviszony, hanem rendezett társadalombiztosítás, a gyed/csed pedig akkor jár ha adózol, azt te meg nem teszed.

keress minél előbb állást!

2015. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen mindenkinek!!!

Viszont ezt a 365 napot nem értem,mert olvastam vhol a Gyed számításánál,hogy az előző munkahelyet nézik,

(remélem felvesznek addig vhova)

és ott azt irta vki,hogy megnézik van e 180 napod...most akkor ez nem áll?? 365 napnak kell lenne?

viszont ha felvesznek dolgozni vhova( most ahogy nézem 9,5 hónap ami eddig van) hacsak 3hónapot dolgozom már akkor meglesz...

2015. júl. 24. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a 180 napnak a számításnál van jelentősége...magának a jogosultsági feltételnek nem felelsz meg! Nem vagy jelenleg biztosított, és nincs meg a 365 napod...ha felvesznek valahova addig, és meg lesz, illetve biztosított is leszel, akkor jön az, hogy kiszámolják a GYEDet neked, és itt lesz jelentősége a 180 napnak, a GYED-et ugyanis úgy számolják, hogy a jogosultság kezdőnapját megelőző 3. hónap kezdőnapjától visszafelé veszik a 180 napod jövedelmét, és ez lesz az alapja (illetve van rá egyéb szabály, hogy mi van ha nincs meg a 180 nap, de esetedben ez még lényegtelen, hiszen egyenlőre jogosult sem vagy)
2015. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm :-)

jó tudni az ilyeneket...

2015. júl. 25. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!