Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire vagyok jogosult szülés után?

Mire vagyok jogosult szülés után?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy az elmult immár lassan 4.évben folyamatosan dolgozom,viszont a gondom ami miatt aggódom mint kulturális közmunkás....ami azt jelenti évente egyszer szerződést ujjítanak sajnos 1 napot mindíg ki kell hagynunk....

így mivel jelenleg babát várunk,és pont úgy jár le a szerződésem,hogy még munkanélkülin kéne lennem 2,5 hónapot a szülésig ( erre az időre már tuti nem hosszabítanának meg)gondolom a gyed nekem nem fog járni :(

Vagy esetleg tudna e nekem tanácsot adni pontosan hol tudnánk ennek utánna kérdezni


köszönöm előre is



2015. júl. 30. 06:55
 1/4 bithorlo ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy a TGYÁS-t megelőző 2 évben kell lenni 365 nap biztosítási időnek. Szerintem Menj be a legközelebbi kormányablakba, vagy hívj fel egy TB ügyintézőt. Ők biztosat tudnak mondani. Jó baba várást!

31/anya

2015. júl. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Ha akkor vagy munkanélkülin mikor a tgyást igényled akkor az jár neked,ugyanigy a gyed igénylásnél is,szoval arra az időre legyél regisztrált munkanélküli,akkor is legyen biztositási jogviszonyod.
2015. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek :)
2015. júl. 30. 07:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a regisztrált munkanélküliség NEM jelent biztosítási jogviszonyt.


Munkanélküliként csak akkor vagy biztosított, ha álláskeresési járadékot folyósítanak neked.


Ha jogosult vagy rá, akkor arra figyelj, hogy úgy vedd igénybe, hogy még a szülés napján is járjon!

2015. júl. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!