Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igényléséhez mennyi...

CSED igényléséhez mennyi munkaviszonnyal kell rendelkeznem?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok. A szülést megelőző 2 évben megvan a 365 biztosított napom, de a másik feltételt, miszerint biztosított legyek a szülés idején, családi vállalkozásba történő bejelentkezéssel tudom csak megoldani. Elég, ha csak 2 hónapra leszek bejelentve a családi vállalkozásba a kiírt szülési időpont előtt? A CSED összegét ez alapján a munkabérem alapján fogják számítani, ugye?

2015. aug. 3. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha azzal együtt meglesz a minimális 365 napod akkor igen, elég lesz a 2 hónap is, és akkor az új munkabéred lesz az alapja. De azért ezzel a családi bejelentéssel vigyázzatok, meglehet, hogy egy ellenőrzést is benyeltek vele, ugyanis egy terhes nőt pláne a vége felé alkalmazni, plusz családi vállalkozásban eléggé csalás szagú.
2015. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen sajnos rákényszerít az állam, hiszen nem szeretnék lemondani a CSED-ről. Rendkívül igazságtalannak érzem, hogy folyamatos 15 év munka után nem kapnék CSED-et, csak azért mert a terhességem előtt veszítettem el a munkámat és így meg persze nem alkalmaz már senki...tehát nincs más út sajnos... :(
2015. aug. 3. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok minden igazságtalan ebben az országban, azt is annak tartom, hogy mint munkanélküli, fizetnem kell a tb-ém, holott bevételem sincs, nem segítik itt a munkanélkülieket, hanem még le is húzzák.
2015. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosan!!! Felháborító!!! :(
2015. aug. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!