Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség közben megszűnő...

Terhesség közben megszűnő munkaviszonynál mi a helyzet. Jár utána a gyed, és a tgyás?

Figyelt kérdés
Van 3 év folyamatos munkaviszony a hátam mögött. Idén auguszustól munkahelyet váltottam, ahol először 1 éves határozott idejű szerződést kaptam. Ha az év közben teherbe esnék, és közbe megszűnne (lejárna a szerződésem), jogosult lennék egy tgyás-ra, és gyedre?

2015. aug. 17. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha az álláskeresési járadékot szülés idejére időzítenéd, de akkor is min.bérből számolnának, szóval nem kapnál sokat.
2015. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszonyod a szülés napján, akkor nem jár csed, gyed. Viszont ebben a helyzetben az álláskeresési járadékkal lehet trükközni, hogy bejelentkezel a szülés várható ideje előtt valamivel, de úgy, hogy folyósítsák is a járadékot. És akkor az aktuális minimálbér alapján kapni fogod az ellátásokat.
2015. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat! Mi van abban az esetben ha a szerződés június 30-al szűnik meg, de a szülés időpontja május végére esik. Tehát még a szerződés idejére, és szülés után egy hónappal szűnik meg. Ilyen esetben mi a helyzet a járulékokkal?
2015. aug. 17. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a tényleges béred az alap, és a munkaviszony alapján vagy jogosult csedre, majd passzív gyedre.

Mindenképpen az a legjobb, ha munkaviszony alatt igényled a csedet.

2015. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!