Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár nekem a diplomás GYED?...

Anneee25 kérdése:

Jár nekem a diplomás GYED? Milyen juttatásokat kaphatok?

Figyelt kérdés
Idén júniusban letettem az államvizsgát,tanítónő lettem. Nyelvvizsgám nincs, a jogszabály szerint a gyakornoki idő alatt (2 év) kell teljesíteni. Júliusban csodával határos módon állapotos lettem.Nem világos nekem, hogy most jár -e a diplomás gyed vagy sem? Befolyásolja a nyelvvizsga megléte? Számít-e, hogy most kezdődik a munkaviszonyom? (ami nem lesz meg 180 nap )Ha valaki ért ezekhez a jogszabályokhoz, legyen szíves segítsen! :)

2015. aug. 23. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
miért nem lesz meg a 180 napod? ha most kezdesz el dolgozni és most derült ki, hogy terhes vagy, akkor 8-9 hónapod lesz. nagyon nem mindegy, mert diplomás gyedet akkor kapsz ha nem vagy jogosult sima gyedre. ha meglesz a 180 napod, akkor a nappalin végzett tanulmányok is 180 napig beleszámítanak, így meglesz az 1 éved és nem leszel jogosult diplomás gyedre. de ha tényleg nem lesz meg a 180 napod, akkor jogosult leszel d.gyedre
2015. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már a 6. hétben vagyok. Így , a szülés várható dátumáig minden egyes munkanap dolgoznék (36x5) ,akkor is csak 170 munkanap jönne össze. Sajnos, esélyes, hogy veszélyeztetett terhes leszek, úgyhogy az utolsó 1-2 hónap már valószínű, hogy nem munkával fog telni.
2015. aug. 23. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

Jesszus kérdező, ez azért nagyon kemény volt amit írtál, hát nem tanárnéni lettél? :D jujj...


erre nehéz reagálni, de megpróbálom :D ha szeptembertől be leszel jelentve, akkor a hónap minden egyes napja számít. de mondok neked durvábbat is, még a tp is számít :)

de persze táppénzen csak annyit lehet amennyit dolgoztál, tehát ha 3,5 hónap dolgozol, akkor utána 3,5 hónapig lehetsz tp-n, és akkor is 7 hónap ledolgozott időd lesz

2015. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem 180 hanem185 napodnak kell lennie...ha 170 napod lesz akkor erdemes lenne méltányosságit kérned, mint diplomás gyedet...
2015. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!