Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Extra gyed-et igényelheti az...

Bius06 kérdése:

Extra gyed-et igényelheti az apa is?

Figyelt kérdés
Jeleneleg GYES-en vagyok 11 ónapos kislányommal. 1 éves kora után jogosul -e apa az extra gyedre, ha én visszamondom a gyes-t, vagy csak abban az esetban jár az extra gyed az apának, ha az anya is jogosult a gyedre? Valaki igényelte már így az extra GYED-et? Előre is köszi a válaszokat!
2015. szept. 9. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

jogosult apa. viszont ha 1 éves kora után igényelitek akkor 2 hónap szünet van, abban a 2 hónapban se gyest se gyedet nem kaptok.

mondjuk ezt is ki lehet játszani, ha apa fizu nélküli szabira megy a kicsi 1 éves kora előtt, majd a szülinapja utáni nap már mehet dolgozni és akkor kap gyedet is, fizut is, csak ugye arra a pár nap fizu nélkülire nem kap fizetést.

illetve neked majd akkor fizetned kell a tb-t magad után

2015. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első válaszoló tökéletesen leírta, mi is így csináltuk, hogy a férjem elment előtte 2 nappal fizetés nélküli szabira :)
2015. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Tudom, hogy 60 napig választani kell hogy fizu, vagy gyed. Én is úgy gondoltam, hogy jogosult rá, de hallottam olyat is hogy csak akkor kaphatja apa a gyed-et, ha az anya is jogosult rá, s mivel én csak gyes-t kapok, ahogy már írtam, így elbizonytalanodtam egy kicsit. Van olyan ismerősöd esetelg aki így csinálta?
2015. szept. 9. 11:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második! Akkor te is csak gyes-t kaptál előtte?

Mikor mondtad vissza, s mennyivel a pici szülinapja előtt igényeltétek a gyedet apának?

2015. szept. 9. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:
igen én is gyes-en voltam csak előtte, 2 vagy 3 nappal a születésnap előtt igényelte meg a férjem a gyed-et és én azzal a dátummal mondtam le a gyes-t.. csak mint írtuk, arra a pár napra el kell mennie fizetés nélküli szabira az apának különben 2 hónapig nem fog kapni gyed-et, de így folyamatosan kapni fogja! neked be kell jelentened a nav-hoz hogy nincs munkahelyed az adott dátumtól és majd küldeni fogják a csekkeket, hogy fizesd magad utána tb-t, de 40 napig még védett vagy gyes után, szóval nem kell emiatt se megijedni hogy mi lesz ha veled másnap történik vmi s még nincs csekked :)
2015. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! További szép napot neked!
2015. szept. 9. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
nincs mit :) köszönöm neked is szép napot! :)
2015. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!