Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik utánajártak a kérdésnek...

Akik utánajártak a kérdésnek tudnának segíteni? Gyed extráról lenne szó.

Figyelt kérdés

Szóval, januártól elvileg változik a törvény, és már a gyerek 6 hónapos korától lehet dolgozni és gyedet kapni egyszerre. A kérdésem az lenne, hogy a gyerek apja (aki még nem a férjem) is igénybe veheti e ezt a Gyed extrát?

Ezt tervezem:

- én most kapok gyest (3 hónapja)

- de le kell mondanom jövő hónapba, mert vállalkozó leszek

- a gyerek fél éves korában az apja elmegy gyed extrára

- másfél éves korától három éves koráig meg megint én kapok gyest

Így lehet?



2015. szept. 26. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mivel az anya munkába visszatérését segíti a gyed extra. A gyest ő is igénybe veheti, ha akarja. Egyébként én ezt az egészet nem értem, hogyan kapna apa gyedet, ha amúgy is gyesen vagy te is nem gyeden.
2015. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval az apa csak akkor mehet Gyed extrára, ha az anya is Gyed-en volt?
2015. szept. 26. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan mehet az apa gyed-re akkor is ha az anya gyes-en volt (én is azon voltam és most a férjem van gyed-en)

ha tényleg bevezetik a fél éves kort, persze mehet, de jelenleg úgy van hogy ha 1 éves kort betöltően megy el apa, akkor 2 hónapig nem fog kapni gyedet - de ezt úgy lehet kijátszani, hogy előtte 2 nappal elmegy fizetés nélküli szabira, és elmegy gyed-re , ebben az esetben folyamatosan kapja a gyed-et, de hogy jövőre ebben lesz-e változás nem tudom... viszont azt hülyeségnek tartanám, ha te másfél éves korában visszamennél gyes-re hisz a gyerek 2 éves koráig jár a gyed, maradjon csak apuka addig gyed-en, hisz jóval magasabb a gyed összege mint a gyes-é még akkor is ha csak minimálbér után kapja...

2015. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, igen, így lesz. Ezt gondoltam ki én is, csak összezavarodtam, hogy ha én csak gyest kapok, akkor az apuka mehet e gyedre. De akkor jó.

Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!