Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-be születő 2. baba 2015...

Moslek243 kérdése:

GYED-be születő 2. baba 2015 A kisfiam (akivel GYED-en vagyok) most 19 hónapos, a második kisbabánk egy hónap múlva születik. Milyen támogatás jár a két gyerekre párhuzamosan?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a kisfiamra két éves koráig jár a GYED, de mivel még csak 20 hónapos lesz, mire megszületik a kislányom is nem tudom, hogy jogosultak leszünk-e még a kisfiam után a GYED-re? Illetve a kislányommal igényelhetem-e a CSED-et. Vagy, a kislányomra, ha megigényelem a CSED-et akkor a GYES jár-e a kisfiam után három éves koráig? (GYED EXTRA/2. Testvér GYED/ GYES)?
2015. szept. 28. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mikor a 2. baba megszületik, akkor megigényled rá a csedet és mellette jár a fiadra a gyed párhuzamosan 2 éves koráig, majd 2 éves kora után jár a csed mellett a gyes is, a fiad 3 éves koráig. Illetve csed lejárta után gyed mellett is jár majd a gyes.

Tehát jogosult leszel csed+gyedre, majd csed+gyesre, majd gyed+gyesre.

2015. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszod! Nagyon sokat segítettél! Bár a munkahelyemen azt mondták, hogy csak a magasabb csed fog járni, együtt nem jár a kettő. De remélem, ha megkérem őket, hogy nézzenek pontosabban utána, akkor ők is belátják ezt.
2015. szept. 29. 08:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Valóban úgy jár a csed+gyed, gyed+gyes ahogy írtad! Köszönöm! :)
2016. márc. 23. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!