Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4órában vagyok bejelentve a...

4órában vagyok bejelentve a munkahelyemen, de 7et dolgozok! Babát tervezünk azt mondta a főnököm támogat, de ha besikerült szóljak és akkor bejelent többet! Hogy hamár terhes vagyok iet lehet?

Figyelt kérdés
Mennyivel kéne szülés előtt hogy bejelentsen, hogy ne csak 20onpárezret kapjak?
2015. okt. 3. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Azonnal jelentsen be többre,mert a szülést megelőző 2 év átlagát nézik.
2015. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hülyeséget mond, illetve valami jó régi infót tudhat, mert 2015-től ez nem így van.

Akkor kapsz CSED-et, GYED-et ha:

- a szülést megelőző 2 évben van legalább 365 biztosított napod,

- a szülés pillanatában van élő munkaviszonyod

A CSED/GYED számítási alapja a szülést megelőző 3. hónaptól visszafelé számított 180 nap.

Ha így számolod, akkor pont a szüléstől visszafelé számított 9 hónaptól (a terhesség első napjától) kellene, hogy normálisan be legyél jelentve, mert a terhesség első 6 hónapja lesz a számítás alapja, a 6-9 terhességi hónapot már nem veszik számítási alapnak. Ez ugye azért nem megvalósítható, mert a nő a 4. héttől tudhatja, hogy terhes, tehát 1 hónapot már most lecsúsztál. Az lenne a legjobb, ha azonnal bejelentene.

2015. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. okt. 3. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy a szülést megelőző év àtlaga szàmìt...
2015. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a jogosultsag kezdonapjtol visszafele vett 3. honap utolso napjatol visszafele szamitott 180 nap jovedelmét nézik. ha pl szept 27-en szulsz akkor januar 2-tol veszik a fizetesed (ez a juni 30tol visszafele vett 180 nap). osszeadjak a kereseted es elosztjak 180-al. az lesz a napi alap, aminek 70%-a mind a csed, mind a gyed, mindkettore abban az esetben vagy csak jogosult ha a szulest megelozo 2 evben rendelkezel 365 nap biztositotti idovel.

igy tehat minel elobb erdemes megemeltetni a fizetesed, de az is szamit valamennyt ha sak pl a kiirt datum elott 5 honappal emelnek. de minel elobb annal jobb.


tb szakember

2015. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!