Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Másfél éves a kislányom, és...

Másfél éves a kislányom, és visszamegyek dolgozni januárba, GYED-et még kapni fogom. Mennyi szabi jár nagyjából?

Figyelt kérdés
2014 májusában szültem. Áprilisban már szabin voltam, így kivettem a 2014 évre szóló szabimat. Majd május 7-től Tgyás járt hat hónapig. Itthon töltöm az egész 2015-ös évet, és 2016 januárjában megyek vissza dolgozni. Egy gyerek van, 82-es születésű vagyok.

2015. okt. 17. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Mi a kérdésed? Hogy mennyi az éves szabadságod? 26 nap. Vagy hogy mennyi jár majd, ha lejárt a gyed? 13. Vagy hogy ha most vissza mész dolgozni gyed mellett, mennyit vehetsz ki ebből a 13bol? Egyet se
2015. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a fizetesnelkuli szabadsag elso 6 honapjara jar aranyositva a szabadsag...mivel a szulesi szabadsagra vonatkozot kiveted ha jol ertem (tgyas alattit).

tehat fel evnyi szabi jar 2015re, eletkorodra egy gyerekre tekintettel ez 20+4+2 fele, 13 nap. 60 napon belul kell kiadnia a munkaltatonak.

2015. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mar hogyne vehetné ki ha visszamegy dolgozni?
2015. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocs, igen, lehet rosszul fejeztem ki magam. Szóval 2014 áprilisára tartogattam 20 nap szabit az évesből, mert úgy voltam vele, hogy májusban szülök, akkor előtte egy hónapot itthon leszek szabin, nem kell táppénzre menni vagy ilyesmi.

Aztán szülést követően tgyás volt, azóta gyed. Itt a kérdésem, hogy csak a gyed első fél évére, azaz 13 nap szabim lesz, amit kifizetnek, vagy a tgyás idejére is kapok, ami kb szintén 13 nap lehet? Ezt nem tudom.

2015. okt. 17. 20:18
 5/6 A kérdező kommentje:
kettes, köszi :)
2015. okt. 17. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
ha kiveted a 2014-es szabadsagod akkor nem jar a tgyas idejere mivel csak azert nem fogsz tobb szabit kapni arra az evre mert te szultel....20+3+2 szabi jart arra az evre, ha kivettel 20 napot, akkor 5 napod maradt arra az evre (ami tgyas idejere szamolhato) 2015-re meg jar 13 nap es ezt nem fogja kifizetni a munkaltato hanem kiadja ha visszamesz, szabadnapot megvaltani csak felmondas eseten koteles.
2015. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!