Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 Éves a kisfiam. Én beállok...

1 Éves a kisfiam. Én beállok dolgozni édesanyám megy el gyedre vele. Nekem jár a gyed extra vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

2015. okt. 17. 20:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
59%
egy gyerek utan egy ellatas jar...es anyukad nem csak akkor mehet gyedre ha te egeszsegi allapotod miatt nem tudod ellatni a gyereket? nem tudom, csak kerdem
2015. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell édesanyádnak gyedre menni vele. Te visszamész dolgozni és kaphatod, a gyedet is a fizetés mellett a gyermeked két éves koráig. A megfelelő nyomtatványokat kell kitölteni és kész.
2015. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Rosszul tudom, hogy a nagyszülő csak gyesre mehet? A GYED-et csak szülők igényelhetik. És igen, jár neked a GYED extra, vagyis mehetsz dolgozni, így is tovább kapod a GYED-et, nem kell lemondanod.
2015. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
igy van még csak jelentened sem kell az oep felé hogy dolgozni mész...gyedet nem igényelhet nagyszulo.
2015. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nagyszülő csak GYES-re mehet.
2015. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

nagyszülő nem mehet gyedre, csak apa vagy anya.

és a gyed eytra maga az, hogy ha visszamész dolgozni, akkor továbbra is kapod a gyedet. tehát vagy igénybe veszed a gyed extrát vagy a nagyszülő megy gyesre.

2015. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, kicsit tájékozatlan vagy.

Nagyszülő nem mehet gyedre, csak gyesre, a gyerek 1 éves kora után. De, ha a gyerek betöltötte az 1 évet, akkor te maradhatsz gyeden és dolgozhatsz mellette korlátlanul. Így jár neked a gyed extra, ez a gyed extra egyik pontja, hogy a szülő a gyerek 1 éves kora után gyed mellett dolgozhat korlátlanul! Nagyszülőt egyáltalán nem kell belevonni. Kapod tovább a gyedet és a munkabéred is a gyed mellé. Gyest majd akkor igényelj, ha lejárt a gyeded!

2015. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
utolsó, nem kötekedni akarok, de mondjuk ha a nagymama aktív korú és dolgozik akkor kénytelen gyesre menni, mert a munkahelye nyilván nem engedi el csak úgy fizetés nélküli szabira. meg nyilván a nagyinak is élnie kell valamiből míg unokázik. kivéve persze ha nyugdíjas, viszont akkor meg nem mehet gyesre sem, mert 2 ellátás nyugdíj mellett sem jár.
2015. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont ez a lényege a gyed extra nevű dolognak, hogy "nem kell a nagyszülő", hanem a szülő a gyerek egy éves kora után visszamehet dolgozni és még a gyedet is kapja.
2015. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
nagyszulo nem mehet gyedre ertsetek meg, ax oep honlapjan megtalalhatjatok hogy ki mehet gyedre s ki nem. nagy szulo csak akkor ha hivatalos gyam.
2015. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!