Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 32éves vagyok és belekezdtünk...

32éves vagyok és belekezdtünk a gyerekprojektbe! Ha sikerül a baba akkor bejelent a főnököm 10órába és lesz 120000 a fizum! Mennyit kaphatok akkor gyed, gyes?

Figyelt kérdés

Ápolásin vagyok már 4éve,bejelentve 2órába a munkahelyemen,de 10et dolgozom vasárnap kivételével minden nap!

Sajnos nagy szükség van a pénzre,ezért van így!


2015. okt. 21. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az a gáz ha az elejétől tp-re kell menned hiába vagy bejelentve többre miután terhes leszel,az azt megelőző hónapokat tudják csak figyelembe venni,akkor járnál jobban ha majdnem végig tudnál dolgozni.
2015. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt 10órába nem tud,csak napi 8ba bejelenteni.

és most jelentesd be magad.mivel eddig is be voltál jelentve így a biztosítási időd az megvan(365 nap),de most be kell h jelentsen,mert a gyerek születését megelőző 3hónap előtti 180 napot nézik asszem.úgyh most intézkedj még ha tudsz.

2015. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hány órába jelentenek be, nem az számít, hanem a hivatalos jövedelmed, ami alapján járulékot fizetnek utánad. Mikor már kiderült, hogy terhes vagy, azonnal meg kellene emelni a hivatalos fizud, és már akkor is kevesebb időre számít a magasabb bér, mint 180 nap. Ahogy írja a 2. válaszoló, a szülés hónapját megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé kell megnézni a 180 napi átlagos jövedelmet, az lesz a CSED és a GYED alapja is, ennek az átlagjövelelemnek a 70%-át kapnád.

Tehát ha az egyszerűség kerdvéért 30 napos hónapokkal számolok, és mondjuk 5 hónapra lehetne figyelembe venni a 120ezret, 1-re pedig mondjuk 24ezret (nem tudom, most mennyire vagy bejelentve, csak hasaltam), akkor a GYED/CSED alapja (120ezer*5 hónap + 24ezer)/6 hónap = 104 ezer Ft, ennek a 70%-a kb. 73 ezer Ft. Ezt persze naptári napra pontosan nézik, és napi átlagkeresetet számolnak, de a végeredmény valami hasonló. Ha netán sikerülne hamarabb bejelentetned magad magasabb bérre, hogy a kérdéses 180 napra már végig ez számítson, akkor a 120ezer Ft 70%-át kapnád, ami 84 ezer Ft. Ha netán neked vissza kell fizetned a főnöködnek, amit pluszban fizet be az államnak, akkor nem biztos, hogy megéri, tekintve, hogy esetleg nem azonnal érkezik a gólya, csak pár hónap próbálkozás után.

Gondolom, a 4 év ápolási alatt végig be voltál jelentve erre a 2 órára, úgyhogy a gyerek 2 éves koráig kapnád ezt az összeget, az első 168 napban CSED jogcímen, utána GYED-ként.

A GYESt alanyi jogon kapod, nem függ semmiféle biztosítási jogviszonytól. Összege kőkemény kb. 25000Ft, és jár a gyerek 3 éves koráig. Te majd 2 éves korától igényelheted, mikor megszűnik a GYED-ed.

2015. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó valamit rosszul számoltál. 120.000 ft nettónak 180 000 ft a bruttója. Ha be lesz jelentve végig 8 órára, ekkora bérre terhesség alatt, és érvényesíti a családi adókedvezményt, akkor:

- CSED 115.840 Ft fél évig

- GYED 103.240 Gyerek 2 éves koráig

+ családi pótlék


Egy kis segítség: [link]

2015. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Bocs, én a 120ezret bruttónak vettem.
2015. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ja, persze, így a kapott összeg is bruttó, abból is vonnak járulékot... Tehát amiket írtam, abból még vonnának szja-t és nyugdíjjárulékot. Bocs.
2015. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!