Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt csed, gyed alatt is ki tudom majd maximálisan használni vagy inkább apuka vagye majd igégybe szülés után?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

az veheti igénybe aki otthon van a babával, nem tom meddig

talán fél, v 1 éves korától mehet apa gyedre

2015. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ hogy hány gyerek van és mekkora a csed, gyed.
2015. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első te mire gondolsz, családi kedvezményt anya és apa is igénybe veheti. Hogy te kérdező ki tudod-e használni az függ (ahogy az előző is írta), hogy mennyi a csed, gyed összege, ill. mennyi gyerek után vennéd igénybe. Alapban 1 gyerek után még minimálbéres munka után is érvényesíthető.

Mondjuk nekünk apa veszi igénybe, mert sokkal egyszerűbb volt.

2015. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jövő hétre vagyok kiírva. Most intézem a csedet, van egy olyan pont a nyomtatványon hogy csalàdi kedvezményt kívànom e igényelni. 91. napos magzati kortól én igényeltem. Most miért kell megint erről nyilatkozni? Lehet hogy nem fog jàrni a max kedvezmény?
2015. okt. 28. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért kell erről "újra" nyilatkoznod (azért van rajta az igénylőn), mert 1) nem mindenki igényli meg a magzati kortól; 2) előzőleg a fizetésedhez igényelted, nem a CSED-hez.


De: ha a fizetésed után igénybe tudtad venni, akkor több, mint valószínű, hogy most is igénybe tudod, hisz 1 gyereknél már minimálbér után is maximálisan kihasználható.

2015. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez lesz az első gyerek.
2015. okt. 28. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
férjem igényelte a magzatit majd miután megszületett szintén ő igényelte újra és minden év elején újra ő igényli.
2015. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!