Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Főállású anya szeretnék...

Főállású anya szeretnék lenni. Megéri e?

Figyelt kérdés
2 saját és 2 nevelt lányom van. Elhelyezkedni nem igazán tudok, mert a legkisebb 3 éves a legnagyobb 11. Mennyi pénzre számíthatnék,ha ezt választom?
2015. okt. 28. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom annyi, mint a gyes összege, tehát 25 000 ft körüli összegre számíthatsz, de nyugodtan hurrogjatok le ha rosszul tudom :)
2015. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyes-sel egyenlő összeg. Nem igazán nagy szám.
2015. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez tipikusan az a "szakma" amit nem a pénzért csinálnak. Csak akkor vágj bele, ha igazán elhivatott vagy.
2015. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a nevelt lány alatt azt érted, hogy pl. a férjed első házasságából született gyerek, akkor ők ugye nem számítanak, a törvény úgy tekinti, minta sajátod lenne. Ha állami gondozásból vetted ki őket, akkor lehetsz hivatásos nevelő szülő, ami kicsit több pénz, mint a főállású anya. Amúgy nem tudom, hogy menyi, de ha nincs melletted egy férfi stabil keresettel, akkor 4 gyereket kizárt, ogy nevelni tudj belőle.
2015. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Párom hozott 2 kislányt a kapcsolatba és a 2 sajátom. Párom dolgozik,stabil állása van elég jó fizuval.
2015. okt. 28. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

28E, nem tudom kinek éri meg...


a párod gyerekeihez papíron mi közöd van? mert ha csak ott élnek vagy 2 hetente pár napot ott vannak, attól még te nem leszel nagycsaládos. rájuk ki kapja a családi pótlékot?

2015. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na most, ez nem ilyen egyszerű, mivel 2 gyereknek nem te vagy az anyja.

A nem vér szerinti gyerekeknek te a gyámja vagy? Örökbefogadtad őket? Nem? Akkor nem hiszem, hogy kérheted a gyetet. A párod a férjed? Esetleg bejegyzett élettársak vagytok? Ha nem, akkor 100%, hogy nem kérheted a gyetet, csak úgy más gyereke után. Érdeklődd meg az Államkincstárban, hogy pontosan milyen feltételek mellett kérhetnéd, hiszen 2 gyerekhez igazából sem vér szerint, sem gondolom hivatalos papír szerint nincs közöd!

Azt viszont nem értem, miért ne tudnál elhelyezkedni.

Nekem a legidősebb 5 és fél éves, a középső 4 és fél éves, a legkisebb 20 hónapos. 4 hónap múlva lejár a gyed és megyek vissza dolgozni részmunkaidőben.

Nálad mi a gond? Hiszen oviban és iskolában vannak.

Amúgy nettó 25.650 Ft a gyet. Családi pótlékot nem tudom hogy kapjátok. 2 gyerekre te, 2 gyerekre a párod? Vagy hogy? 4 gyerekre 4*16 ezer a csp, vagyis 64 ezer Ft. Mert ha megigényled a gyetet és látják, hogy csak 2 gyerekre kapsz csp-t, akkor ők is ledöbbenek a kormányhivatalban.

2015. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Megértem, hogy nem szeretnél visszamenni dolgozni a gyerkőcök mellett, nem is lenne egyszerű...

De ha pénzt szeretnél keresni, miért nem egy járhatóbb utat választasz a gyermeknevelés mellett? Gondolok most arra, hogy az "állami támogatás"-ra én nem alapoznék - egyrész, mert kevés, másrészt pedig azért, mert ma az ember számára csak az a biztos, amit magának megteremt.

Én más utat választottam, - itthonról, kisfiam mellől dolgozom. Szerintem egy nő életében ennél jobb megoldás nem igazán létezik :)

Szivesen segítek, amennyiben szeretnél otthonról tevékenykedni, és pénzt keresni (írj priviben)! Ha nem, akkor pedig sok sikert, és remélem, hogy sikerül igényelni támogatást a gyerekek után!

2015. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7/8-as kommentelőnek: Szeretnék dolgozni nagyon is. Egyébként 2 lányt én 2-t pedig párom hozott a kapcsolatba. Összeházasodunk nyáron,egyenlőre csak együtt élünk. Nem feltétlen az állami támogatásokból szeretnék gyerkőcöt nevelni,csak megkérdeztem a lehetőségeket. Válaszodat köszönöm!
2015. dec. 10. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!