Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadságot hogy kell kiszámít...

Szabadságot hogy kell kiszámítani ha visszaszeretnék menni dolgozni szülés után?

Figyelt kérdés
Éves szabim 46 nap. Táppénzen vagyok de azt ugy olvastam hogy 2015 januártól bármennyit is vagy táppénzen akkor is az éves szabi jár ha nem vettél ki belőle egy napot sem. Régen ugy olvastam ha a 30 napot meghaladta időarányosan csökkent a szabadság. Szabi jár a tgyás és a gyed első félévére. 2016 januártól július 30ig kitart a gyed első fele akkor itt úgy kell kiszámolni a szabit hogy 46/365 veszem a 7 hónapot az kb 210 nap az 26 nap meg a 46 nap még hozzá. Jól számoltam?CSak az kavart be nekem hogy a neten ugy olvastam hogy éves szabit elosztani 365 és szorozni annyival amennyit ledolgoztál de itt ledolgozottnak azt az időt kell venni amin gyeden voltam annak is aaz első félévére mert csak arra jár a szabi
2015. nov. 8. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Most miért szenvedsz vele???

A munkáltatód azért fizet drága pénzért hozzá-értő, szakképzett valakit, hogy az ehhez kapcsolódó szövevényes jogszabályok között eligazodva, ő számolja ki neked!!!

Te csak kérdezzél rá a munkáltatódnál, majd a bérszámfejtő kiszámolja, az a dolga!!!

2015. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert valamiért érdekel...csak az írjon aki értelmes választ tud írni.Amúgy meg nem egy embertől hallottam, hogy nem is jól számolják ki
2015. nov. 8. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Ide figyelj kérdező!!

Szerintem igenis használható választ adtam, amikor azt írtam, hogy bízd szakemberre!

Ha azt mondod, hogy a képzett szakember (bérszámfejtő) rosszul számol, akkor miből gondolod, hogy majd itt, egy közösségi oldalon bárki, akinek nem szakmája, aki nem tanulta, majd jól fogja kiszámolni neked!!!!

2015. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg szerintem jó. Attól függően, hogy hány gyereked van, jár gyerek pótszabi is. Nekem pl ezt elfelejtették számolni, amikor visszamentem dolgozni, +7 napot jelentett.
2015. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza a leírásod, mert ha gyeded 2016 július végéig tartana, akkor már meg kellett volna szülnöd. Na de mindegy.

Tételezzük fel szept. 1-től lennél cseden, akkor szept 1-ig jár ugye a szabi a munkád után (ha tp-n voltál szülésig akkor is), majd a csedre jár ugye 46/365*168 napi szabi, ami már 2016ra átnyúlik, és amikor letelik a csed, akkor még jár 180 napra szabi + ha igényelted akkor a gyerek utáni szabi.

Ha pontos adatokat írnál, könnyebb lenne válaszolni.

2015. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!