Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kb. mikor fogják folyósítani...

Kb. mikor fogják folyósítani a táppénzt?

Figyelt kérdés

Szept. 16. óta vagyok 9-es kóddal táppénzen.

Utoljára Okt. 10-én a munkáltató folyósított.

Legközelebb mikor fogok pénzt kapni?

Jól tudom, már nem a munkáltató fog ezentúl utalni?!

Ilyen esetben mennyit kell várni a tp-re?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. nov. 12. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb cégnél dolgozol, ami tb kifizetőhely, akkor ugyabúgy 10-én kapod, mikor a fizetést is szoktad. Ha kisebb helyen vagy, akkor hónap utolsó vagy első napján.
2015. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ha kifizető hely a munkáltató és ő nem csak a szept. havi fizudat utalta 16ig hanem tp is volt benne akkor ezentul is ő fog utalni tp-t.

azt pedig ugyanakkor mint a fizetéseket.

2015. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm nem kifizető hely.
2015. nov. 12. 14:44
 4/17 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben mikor érkezik?
2015. nov. 12. 14:44
 5/17 anonim ***** válasza:
Leadod a papírt, ők beküldik, és kb. 2 hét, mire utalnak. Nekem legalábbis átlagosan 2-3 hét telt el a papír leadás és utalás között. Ilyen esetben folyamatos utalás van, tehát nem csak hónap elején, hanem ahogy beérkezik hozzájuk az igény. Mondjuk azt megjegyezném, hogy amit októberben megkaptál a munkáltatódtól, az nem táppénz volt, hanem szeptember 15-ig a munkabér. Nem tudom mikor adtad le a kezdő papírt, mert annak az elbírálása még sok idő, kb. 30 nap, utána a későbbi utalások már gyorsabban mennek.
2015. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2 hetente viszem be a munkáltatónak a táppénzes papírt. Nem kaptam semmit ez idáig sem ennek ellenére.

Amit okt. 10-én utaltak, az a szept. havi bérem volt szept. 15ig és a hátralévő napokra pedig a betegszabikat számolta a könyvelő.

2015. nov. 12. 16:33
 7/17 anonim ***** válasza:
Betegszabi???? 9-es kódnál nincs betegszabi, egyből táppénz van...
2015. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A munkaltatom kever osszevissza.... Epp ezert aggaszt mar az egesz h igy mikor utalnak...
2015. nov. 13. 11:10
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor most nem tudom mi van, vagy mi lesz, lehet, hogy amiatt késik, mert keveredés van. Betegszabit nem szabadott volna kapnod. A kezdő lap (amin csak 1 hét van) elbírálásánál kell sokat várni, utána már gyorsabban megy. De ha azt most betegszabinak kifizették úgy nem tudom mi van. Várj még 1-2 hetet, és ha nem jön pénz, akkor kérdezz rá a munkahelyeden, esetleg az illetékes oep-nél is tudsz érdeklődni.
2015. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A főnököm mondta, hogy nem figyelték a táppénzes papíron a kódot szeptemberben, ezért lett felhasználva a betegszabim..

Hát mondom szuper! Most fogalmam sincs hogy október hónapra mit műveltek...:/

2015. nov. 13. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!