Lehetek gyesen a nagyobb gyerekünkkel, ha a férjem gyedre megy munka mellett a kicsivel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ezt így lehet-e? Nagyobb gyerekkel most kezdem a gyest, kicsivel jelenleg cseden vagyok, csak apa a max gyedet kapná. Jobban megérné, ha Ő menne el gyedre. kérdés az, hogy lehet-e úgy, hogy közben én gyesen vagyok a nagyobbal?
2015. nov. 16. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem, egyszerre csak egy támogatásra vagytok jogosultak.
2015. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, családon belül csak az egyik szülő lehet otthon ugyanazon az okból. De pár kérdéssel lejjebb már felmerült ugyanez a dolog.
2015. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de a férjem nem otthon lenne, hanem munka mellett venné igénybe. De amúgy örülök annak is, hogy kapom a csedet és gyest egyszerre, szóval nem akarok "nagyravágyó" lenne...
2015. nov. 16. 21:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy, hogy ki mit csinál a családban, akkor is csak 1 ember vehet igénybe ellátást a gyerekekre
2015. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy egyszerre két ellátást csak 1 személy igényelhet, ahogy te szeretnéd, úgy nem. Főleg, hogy cseden vagy még.

Dolgozni csak a gyerek 1 éves kora után lehet gyed és gyes mellett. Tehát, ha apa át is venné a gyedet a csed lejráta után, akkor sem dolgozhat, míg a gyerek be nem tölti az 1 évét. Meg lehet csinálni, hogy apa nevén van a gyed (csed után rögtön, tehát a gyerek kb. 6 hónapos még) és a gyes is, de mivel a legkisebb gyerek még nincs 1 éves, így nem dolgozhat mellette. Neked kellene elmenni dolgozni.

Apa lehet gyeden és gyesen is egyszerre, de a legkisebb 1 éves kora után dolgozhat csak mellettük. Ebben az esetben neked el kell dönteni, hogy visszamész-e dolgozni v. a munkáltató enged-e tovább fizetés nélküli szabira v. felmondasz.

2015. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon képben vagy! Köszönöm neked is és a többieknek is. Annyit a te infódhoz, hogy januártól a baba fél éves korától lehet dolgozni gyed mellett. Az enyém meg jövőre lesz hat hónapos. Emiatt gondoltam, hogy apa átveszi a gyedet, de megértettem, hogy nem lehet, amíg gyesen vagyok a nagyobbal. Azt lehetne, hogy O veszi ifenybe a gyedet es gyest is, de akkor én vsgy dolgozni megyek vagy felmondok... ez nem járható így sajnos...
2015. nov. 17. 05:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem lehet fél éves kortól dolgozni.

Már elérhető a tv januártól hatályos szövege, nem változott ez meg.

2015. nov. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy akkor miért reklámozzák a híradóban. Nem vagyok ennyire együgyü. Határozottan azt mindták, hogy bővül a gyed extra és fél éves kortól is igénybe lehet venni jsnuártól. Durva, ha így hazudoznak...
2015. nov. 17. 09:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az utolsó hozzászóló írta. Az egy éves kor benne maradt a törvényben :) Én sem igazán értem, mert mindenhol ezt hangoztatták, DE a közlönyben is csak annyi változás van a gyeddel kapcsolatban, hogy mindenki egységesen 2 évig kapja (tehát az is akinek csak épp meglesz a 365 napja), és nem lesz a 60 napos várakozási idő.
2015. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, marad, hogy csak a gyerek 1 éves kora után lehet dolgozni gyed, gyes mellett korlátlan időben.
2015. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!