Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES mellett másik munkáltatón...

GYES mellett másik munkáltatónál dolgozni lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam elmúlt 2 éves, most már a GYES-t kapom utána. Szeretnék mellette dolgozni, de nem annál a cégnél ahonnan eljöttem.

Van arra mód, hogy egy másik cégnél napi 6 órában alkalmazzanak, de úgy, hogy a munkaviszonyom nem mondom fel annál a cégnél ahonnan eljöttem szülési szabadságra? Hogy működik ez a gyakorlatban, egyáltalán létezik ilyesmi?



#munkahely #másodállás #GYES mellett dolgozni
2015. nov. 23. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
senki sem nézi, hogy te most hol dolgozol... gyes mellett lehet dolgozni, nincs olyan kritérium, hogy csak és kizárólag ott ahonnét eljöttél... :)
2015. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyi azért van, hogy illő bejelenteni a másik munkahelyen is, főleg, ha esetleg még a szerződésben is benne van.
2015. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy illő lenne bejelenteni, hogy máshol elhelyezkednék, de sajnos nem tehetem meg. Új tulajdonosai vannak a cégnek és eddig az összes GYED-en és GYES-en lévő kismamát (6-an vagyunk) ilyen-olyan indokokkal kiebrudalták a cégtől, már aki visszament. Mindenkinek megmondják, hogy ne menjen vissza, szüljön ameddig tud. Volt aki megfogadta, ezt a "tanácsot" volt, aki nem. Akik visszamentek, fél éven belül elküldték őket (3 kismamát), mondvacsinált okokkal, 1 magától felállt és elment máshova. Ő konkrétan totál kiborult, teljesen kicsinálták. Én vagyok az utolsó előtti a sorban és nem tudom mit csináljak. GYED után már visszamentem volna, de hallottam a többiektől a "rémhíreket" ezért azt mondtam a munkaügyisnek, hogy még a GYES-t kitöltöm, az még 1 év. Azért keresnék másik helyet, mert ha bevállik, talán át is vennének teljes állásba 8 órába később és ha ok, akkor amikor lejár a GYES, felmondanék a régi helyemen. Bár sokak szerint nem kéne ezt csinálnom, mert már 7 éve lennék a cégnél, min. 2 hónap végkielégités járna. De a cégnek az a policyja, hogy nem fizetnek végkielégítést senkinek. Elérik, hogy az illető mondjon fel. Ilyen szörnyű játszmába nem akarok belemenni, ezt nem veszi be a gyomrom. Nem ilyen volt ez a cég, de az új tulajok ilyenek.

Ha felvesznek egy helyre, kérik a kiskönyvet nem? De azt nem tudom leadni, mert még a régi cégnél van leadva. Hogy működik ez valójában?

2015. nov. 24. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Először is, ha nem szakítod meg a fizu nélküli szabidat nem tud kirúgni, hisz azalatt ott védve vagy. Vagyis a gyerek 3 éves koráig. Ha ilyenek akkor az lenne a legjobb ha tényleg kivárnál, viszont ha érdekellentét áll fenn a 2 munkahely között (pl hasonló munkakör, hasonló tevékenység) gondod lehet belőle és ez a mostani munkáltatódnak kedvez.
2015. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 koszonom szepen, hogy irtal. Epp ez a lenyeg, hogy addig nem izmoznak ameddig valaki vissza nem megy. Eltellik par honap, hogy ujra munkaba all a kismama, es utana lepnek. Vallalhatatlan ideju tulorak, munkavegzes helyenek megvaltoztatasa, megbeszeles nelkul. Plusz feladatok sokasaga, hogy ne is sikeruljon elvegezni (eddig meg senkinek nem sikerult ott maradni a cegnel 6 honapig, miutan visszament). Volt olyan akinek azt mondtak, hogy a munkakoret athelyezik egy videki kirendeltsegre, es ott kene tovabb dolgoznia. Szegeny emiatt belement a szerzodese felmondasaba, utana meg felvettek egy fiatal sracot akinek egy az egyben azokat a munkakat kellett csinalnia mint a kismamanak. Az allashirdetes egy az egyben ugyanaz volt, csak a munkakor neve volt mas. Szornyu trukkok ezek, mar most rosszul vagyok, ha belegondolok hogy mi var ram. Nagyon etikatlannak, es erkolcstelennek tartom ezt, pedig jogilag nem lehet belekotni. Amugy amirol szo lenne, az teljesen mas munkakor, mas profilu ceg, mas terulet, kozuk nincs egymashoz.
2015. nov. 25. 13:23
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha bárkit is érdekel mi lett a vége, hát engem is kiebrudalt a cég. Én voltam az utolsó GYES-es kismama. Most van pár terhes kismama akik ugye újak és nem tudják mi hogy működik a cégnél. Kár hogy nem lehet nyilvánosságra hozni a cég nevét, mert felháborító ahogy a kismamákkal viselkednek. Hiába kértem pl. a 6 órás munkarendet, ilyen-olyan indokkal megtagadták és 9:00-től fél 6-ig bent kellett lennem, szigorúan. 7-re hazaértem, a gyerekem már aludt. Alig láttam a családomat. Reggel meg csak a rohanás volt a kicsivel, semmi játék, semmi értelmes együttlét, csak készülj, öltözz, egyél, megyünk. Páromat nem is láttam szinte, mert ő reggel korán márt elment dolgozni.

Döbbenetes ez az egész rendszer! Ezért készülnek ki idegileg az emberek. :-(

Egy kisgyerekes anyának nem lenne szabad 9:30-nél előbb dolgozni menni és max. 16-ig, hogy oda tudjon érni a bölcsibe, oviba! Ezért pedig normális pénzt kellene fizetni! Min. 150 nettó! Mi a fene történik ebben az országban, hogy ennyire perifériára vannak szorítva a kisgyerekesek?! Miért vált ki a nem gyerekesekből arroganciát és utálatot, hogy van a közelében egy kisgyerekes anya, akinek mennie kell? Egy 2-3 éves gyerek ezzel jár, menni kell, mert nem tud még egyedül hazamenni. Döbbenetes ez az ország.

2016. okt. 8. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!