Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A méltányossági CSED-et,...

A méltányossági CSED-et, mennyi idő alatt bírálják el? Mert a rendes CSED-re nem vagyok jogosult, mert az előző munkaadóm nem jelentett be.

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

És mennyi hiányzik?

Elvileg 30 nap az elbírálási idő.

2015. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
290 napom van meg,de valaki a kormányhivatalnál azt mondta,hogy elvileg erre megadják.
2015. nov. 25. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, de csak ha pár nap hiányzik, akkor adják meg. Neked konkrétan 75 napod, tehát 2,5 hónapod hiányzik a jogosultsághoz.

Erre biztosan nem fogsz csedet és gyedet kapni.


De ne legen igazam...

2015. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elméletileg max 45 nap hiányt bírálnak el, neked majd dupla annyi hiányzik, így nem igen fognak vele foglalkozni, ez nagyon sok :(

itt volt egy anyuka akinek 10 napra nem adták meg :(

egyébként szülés pillanatában biztosított voltál?

esetleg az előző céget kéne beperelni, mert nem jelentett be és így lenne esélyed, hisz megvan, csak nem tudtál róla. de aki a csededet elbírálja, ő csak annyit lát, hogy dolgoztál 7,5 hónapot, majd kéred a jussod :(

2015. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, én is max 45 napról tudok, de már akkor sem sok esély van rá, csak ha nagyon alacsony az apa keresete. De nálad nagyon sok hiányzik, élből elutasítják.
2015. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megírtam nekik,hogy az előző munkahelyemen nem voltam bejelentve.Pereljek,nem tudom,hogy kihez forduljak?1,5 év volt az előző munkahelyemen amikor nem voltam bejelentve,de tudtam róla.Most itt állok egy 2 hónapos gyerekkel,albérletbe és a párom csak minimálbéren van.!
2015. nov. 27. 07:28
 7/9 A kérdező kommentje:
A szülés napján biztosított vagyok.
2015. nov. 27. 08:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tudtál róla, akkor ne perelj, hiszen bele mentél, Te is hibás vagy! Mostmár nem tudsz mit tenni. Esetleg menjen apuka gyedre a kicsivel, és vissza tudsz menni dolgozni.
2015. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor tényleg más a szitu, ha te is tudtál róla. ebben az esetben nem hogy ne pereskedj, hanem el se áruld senkinek, mert még a végén téged is megbüntetnek adócsalás miatt.

felesleges csedben és gyedben reménykedni, hiszen nagyon sok hiányzik, erre nem adják meg. pont azért kell az 1 év, hogy aki nem dolgozik, az ne tudja magát bejelentetni, hogy aztán 2 évig kapja azt a pénzt amiért nem adózott előtte! te terhesen kezdtél el adózni...


mit tegyél? sajnos erre nem most kéne gondolni, hanem a gyerekvállalás előtt, ezt tudatosan alakítottátok így, szóval nem az állam dolga ezt megoldani. és nem bántani szeretnélek, csak ez az igazság.


olyan opciót keress amiben te és a párod tesztek érte.

pl. párod keres egy jobban fizető állást. kerestek olcsóbb albérletet vagy esetleg elköltöztök rokonhoz, aztán minél előbb visszamész dolgozni, a kicsit meg bölcsibe adjátok, így egyenesbe tudtok jönni. az, hogy az állam oldja meg helyettetek az ebben az esetben nem opció :(

2015. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!