Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adókedvezményt mennyivel...

Adókedvezményt mennyivel emelik januártól? Ez biztos?

Figyelt kérdés

reklámba hallottam, hogy 2 gyerekeseknél 5000.-el emelik. ez gyerekenként vagy össze ennyi?


ezt megszavazták vagy ez is csak olyan reklám, mint a 280E-s anyasági? nekem mondjuk nagyon jól jönne :)



2015. dec. 14. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
2019-re fogják megduplázni, a hír igaz. Azt viszont nem tudom, h mikor kezdik és milyen lépcsővel emelik.
2015. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Semmi sem biztos, csak ha már kézhez kapod. Sajnos.


Ki kell ábrándítsalak az a 280ezres anyasági nem állami juttatás, hanem csak az Budapest 5. kerület önkormányzat önkormányzati/helyi rendelete. Vagyis, ha nem ott laksz akkor nem kapsz olyan kiegészítő juttatást, vagy más összeget kapsz. Ez függ a lakhelyed önkormányzatától. Ahol én lakom ott pl semmi nincs csak az állami juttatások. A GYES,GYÁS,GYED,GYET,Családi meg az egyszeri születéskori 60 valahány ezer.


Ez baromi megtévesztő, és sokan azt hiszik, ha szülnek egy gyereket milyen jó lesz, mert kapnak X százezret. Sajnos ez nem így van. Mindenféleképpen érdeklődj az önkormányzatnál, hogy mi jár neked, mert nagy lehet a csalódás.


Az emelés mindenkinek jól jön, de amíg nem kapod készhez addig sajnos nem biztos, hogy lesz.


A neten meg sokszor írják, hogy milyen jó, mert ebben és abban a hónapban dupla jár, mert az általában nem igaz, olyankor a következő hónapit utalják előre, valamilyen okból. Szóval örülsz, hogy "többet kapsz", aztán meg szívod a fogad.

2015. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Megnéztem, 2500/gyerek lesz az első lépcső.
2015. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2500 Ft-hoz 3 év kell..?

kérdés mennyit fog érni 2019-ben..mert ma kétharmad napnyi minimálbér körüli összeg.., ha jól saccolom

2015. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

bocs, most látom, hogy lehagyott pár betűt a kérdésben...


2es, aranyos vagy, de ez engem nem érint, ez a 280 ezer eleve csak az első gyerekre lett volna, nekem ő már iskolás... szóval nem érint és nem is izgat, csak példaként írtam, hisz azt is elkezdték hirdetni, mielőtt "nem szavazták meg", erre céloztam :)


egy pillanatra elhittem, hogy talán 2 gyerekre 30.000.- lenne :)

2015. dec. 14. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

2-es vagyok. Semmi baj. :) De mások is olvassák. Sajnos itt(ország) az ilyen híreknek nem szabad előre örülni, mert valahogy mindig az nem kap akinek tényleg kéne. Azért mondom, hogy akkor biztos, ha már kézhez kapod. Szerintem ne számolj vele, inkább örülj a hirtelen többletnek. :)


Valamint igaza lehet a 4-esnek, lehet pár év múlva már csak a látszat lesz, hogy több lett, és nem fog többet érni. :(

2015. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Osszesen 5. Evente 5 ezerrel 2019-ig. En ugy tudom ez el lett dontve.
2015. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

78 125 Ft lesz jövőre a két gyermek után járó adókedvezmény (én ezt tanulom most, és ott ezt mondták).

Ez azt jelenti, hogy ennyivel csökkenti az adóalapot, gyermekenként, tehát ez számszerűleg azt jelenti, hogy 12500 Ft lesz gyermekenként az adókedvezmény, jövő évtől...de hogy ez a rendelet mikor lép hatályba, azt nem tudom sajnos

2015. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!